Kross: pole kindel, et Reformierakond ei jätka meiega 

Alyona Stadnik 06. märts 2014, 16:07

Isamaa ja Res Publica Liidu ase-esimehe Eerik-Niiles Krossi sõnul puudub neil esialgu igasugune kinnitus selle kohta, et Reformierakond IRLiga koalitsiooni ei jatka. Samas võib see poliittehnoloogiliselt muidugi Refomrierakonnale kasulik tunduda, lisas ta.

"Praeguse Ansipi-Kallase vahetuse põhjuseid tuleb otsida eelmise aasta sügisel toiminud kohalikest valimistest. IRL sai Tallinnas rohkem hääli kui sotsid ja Reformierakond kokku," märkis Kross. "Seega võib öelda, et IRL on muutunud konkurentide jaoks liiga tugevaks."

Ta lisas, et samuti on Reformierakond hakanud rääkima valitsusväsimusest ning erakond vahetab oma juhti, et päästa 2015. aasta riigikogu valimiste tulemus.

Ametlikke konsultatsioone erakondade vahel ei ole Krossi sõnul veel alustatud. "IRLi eestseisus tegi eile oma ettepaneku paremkoalitsiooni jätkamiseks. Panime paika konkreetsed tegevussuunad, mis järele jäänud aastaga ära tuleks teha, et see periood ei läheks Eestile raisku," selgitas Kross. "Meie poliitika keskmes on julgeolek, reformid ja lastega pered. Lähipäevad peaksid uue koalitsiooni osas selgust tooma."

Ta kinnitas, et IRLi jaoks on hetkel olulisim Venemaa Ukraina agressiooniga tekkinud terav julgeolekukriis. "Ükskõik, kas me jätkame koalitsioonis või opositsioonis, me igal juhul toetame Eesti valitsust selle kriisi maandamisel. Täna on kõige valem aeg igasuguseks erakondlikuks kisklemiseks," märkis Kross.

Rääkides uutest riigikogu valimistest, märkis Kross, et see, milliseks kujuneb seis pärast 2015. aasta riigikogu valimisi, otsustab mõistagi valija. "IRLi positsioon on tugev ning me pakume valijatele konservatiivset poliitikat, mille sisuks on Eesti julgeoleku tagamine, vajalike reformide elluviimine ning inimeste sissetulekute kasv," ütles Kross.

Mitmed erinevad allikad on Äripäevale kinnitanud, et Reformierakond on otsustanud teha uue valitsusliidu sotsidega ja paigas on ka jõudude vahekord uues valitsuses.

Reformierakond soovib uues valitsuses saada endale rohkem ministriportfelle võrreldes sotsidega. Sotsidele pakutakse alguses kaitseministri, siseministri, haridusministri ja põllumajandusministri portfelle. Regionaalministri ametikoht kaotatakse.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. March 2014, 11:46
Otsi:

Ava täpsem otsing