IRL: Kesk peab maksma Tallinnale tagasi üle 7 mln euro

Indrek Kald 20. märts 2014, 10:51

Isamaa ja Res Publica Liit nõuab, et Tallinna linnavalitsus peab linna propagandalehtede maksumuse Keskerakonnalt tagasi nõudma.

"Patendiameti andmebaasi järgi on Keskerakonnal õigused kaubamärgile Pealinn 2005. aasta lõpust 2016. veebruarini ning kaubamärgile Stolitsa 2006. aasta algusest 2016. märtsi lõpuni," ütles linnavolikogu liige Tarmo Kruusimäe IRLi pressiteates.

Tema sõnul on aastail 2006-13 Keskerakonna meediaväljaannetele kulutatud summa üle seitsme miljoni euro. 2016. aastaks võib see kerkida kümne miljonini.

"Kuna nii Tallinna kui ka Keskerakonna esindajad on korduvalt väitnud, et erakonna ja linna rahakotid hoitakse konkreetselt lahus, ei saa olla õige tänane praktika, kus Tallinn maksab kinni ajalehtede ilmumise," tõdes Kruusimäe ning lisas, et kaubamärgid, mis Keskerakonnale kuuluvad, on ajalehtede üks väärtuslikumaid osi.

"Selleks, et välistada igasugune võimalus, et linnakodanikud ajalehti Pealinn ning Stolitsa ekslikult Tallinna häälekandjateks peaksid, on oluline, et lehtede väljaandmise maksaks ajalehtede kaubamärkide omanik," ütles Kruusimäe. "Pärast 2016. aasta algust, kui Keskerakonna õigused kaubamärgi suhtes katkevad, jätkab väljaandmise kulude katmist kaubamärgi uus omanik," lisas ta.

Linnavalitsuse kinnitusel on Pealinn linna häälekandja, mida annab elanike pealinna eluga kursis hoidmiseks välja Tallinna linnakantselei. "Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni väide, et tegemist on Keskerakonna häälekandjaga, on eksitav ja arusaamatu," ütles linna avalike suhete direktor Ain Saarna pressiteates.

"Linnakantselei on saanud kaubamärgi omanikult Eesti Keskerakonnalt õiguse kaubamärki tasuta kasutada, ajalehe väljaandmisega kaubamärgi omanik seotud ei ole," lisas ta.

Saarna sõnul on IRLi taotlus Tallinn linnalehtede väljaandmise kulud Keskerakonnalt tagasi nõuda mõistetamatu. "Linnakantselei ja Eesti Keskerakond on sõlminud lepingu kaubamärkide Raepress, Pealinn ja Stolitsa tasuta kasutamiseks juba aastaid," kinnitas ta.

Linnavolikogu IRLi fraktsioon annab tänasel istungil sisse eelnõu, mille kohaselt nõuab Tallinn linnalehtede väljaandmiskulud tagasi Keskerakonnalt, kellele lehtede kaubamärgid kuuluvad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. March 2014, 13:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing