Brave Capital müüs osaluse tehases

Indrek Kald 27. märts 2014, 09:13

OÜ Brave Capital müüs vähemusosaluse Kohila bürootarvete tehases KP Factory, vähenes ka senise suuromaniku Kuno Pindmaa osalus.

"Brave Capitali osaks oli olla finantspartneriks tehase käibe ja kasumi kasvatamisel läbi investeeringute põhi- ja käibevarasse. Täna on ettevõttele täiendavaks kasvuks leitud strateegiline partner ja seetõttu otsustasime oma osaluse müüa," selgitas Brave Capitali juhatuse liige Veljo Kuusk pressiteates.

Investeerimisfirmale Brave Capital kuulus ettevõttest 34%, Kuno Pindmaale 66%. Alates märtsi keskpaigast on Pindmaa osaluse suuruseks 52% ning Vene kodanik Aleksei Popovil 48%. Pindmaa jätkab tehase juhatuses.

Poolte kokkuleppel ostu-müügihinda ei avaldata, ent Veljo Kuuse sõnul ületas tulu algselt planeeritut. Brave Capital investeeris KP Factorysse detsembris 2010.

Bürootarbeid tootval ettevõttel õnnestus tänu lisarahale kasvatada käivet kaks korda, 2011. aasta 2,3 miljonilt eurolt mullu 4,6 miljonile. Ettevõtte kasum kasvas samal ajavahemikul 27 000 eurolt 200 000 eurole.

Kuno Pindmaa sõnul on Kohila tehase areng olnud plaanipärane. Oluliselt on suudetud laiendada tehase kliendibaasi ning enamus toodangut eksporditakse Põhjamaadesse.

"Tehasel on hea stardipositsioon ning võimalus edulugu jätkata. Strateegilise partneri kaasamisega loodetakse laiendada müügikanalite geograafiat ning investeerida tooteportfelli laiendamisesse," lisas ta.

Kohila bürootarvete tehas on üks Rapla maakonna suurimaid tööandjaid, tehasekompleks asub 13hektarilisel territooriumil Kohila alevikus.

Kuno Pindmaale kuulub kirjatarveteketti Knopka opereeriv OÜ Charlot, mis on Baltimaade suurim büroo- ning koolitarvete jae- ja hulgimüügi ettevõte, omades Eestis, Lätis ja Leedus 49 müügikontorit-kauplust. Grupi konsolideerimata käive oli mullu üle 18 miljoni euro.

Brave Capital on Eesti ja väliskapitalil põhinev investeerimisfirma, mis tegeleb erinevate varade ja osaluste soetamise ning projektide finantseerimisega. Brave Capitali investeerimisportfell on üle 30 miljoni euro.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. March 2014, 11:47
Otsi:

Ava täpsem otsing