Estanc laiendab aastavanust tootmisalli

05. mai 2014, 19:04

Tööstuslikke mahuteid tootev AS Estanc, kes avas aasta tagasi Jüris Eesti ühe moodsaima tootmishalli, plaanib uut tootmishoonet veelgi laiendada.

ASi Estanc nõukogu esimees Raigo Tammo rääkis, et kui Estanc 1992. aastal Eesti-Soome ühisettevõttena alustas, olid tingimused tootmiseks kõike muud kui head.

„Leidsime endale tootmishalli ning alustasime tööd kahe töömehega. Alguses polnud meil isegi sooja vett ja töölised pidid peale tööpäeva pesemata koju minema. Valmistasime sel ajal katlamajade boilereid ja korstnaid. Need olid suunatud ohvitseride küladele ja neid sai tehtud sadu,“ meenutas Tammo.

Täna töötab Estancil Jüris 5500 ruutmeetrine tootmishall, millel on põrandaküte. Näiteks tänavu jaanuaris – möödunud talve kõige külmemal perioodil -  ulatusid halli küttekulud 4000 euroni. Hoone maksumuseks kujunes kokku 4,3 miljonit eurot. Samas on Estancil võimalus Jüris kokku tootmispinda rajada 12 000 ruutmeetri ulatuses ning ettevõte on juba alustanud ettevalmistusi oma tootmise laiendamiseks.

Loe täispikka lugu Tööstusuudiste teemaveebist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. May 2014, 19:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing