Kiirlaenufirmasid ootab ees karmim kontroll

Eliisa Matsalu, Harry Tuul 20. mai 2014, 09:21

Finantsinspektsiooni finantsteenuste divisjoni juhi Hannes Oja sõnul on uue valitsuse koalitsioonilepingus kirjas, et tarbijate kaitsmiseks ja vastutustundetu laenamise piiramiseks võetakse kiirlaenufirmade tegevus rangema kontrolli alla.

Muu hulgas kehtestatakse neile tegevusloa nõue ja reklaamipiirangud, samuti allutatakse nad tõhusale riiklikule järelevalvele.

Oja sõnul puudub praegu kiirlaenukontorite üle finantsjärelvalve, kuid see ei tähenda, et nende üle puudub kontroll täielikult. Vastupidi, kiirlaenufirmade üle teeb järelvalvet tarbijakaitseamet. Näiteks on Oja sõnul võlaõigusseadusega reguleeritud vastutustundliku laenamise nõuded, sealhulgas ka tingimused, kuidas peab toimuma laenuvõtja maksevõime hindamine.

"Üks võimalusi on tõepoolest, et järelevalve tarbijakrediidi pakkujate, sealhulgas kiirlaenufirmade üle tuleks finantsinspektsiooni pädevusse ning seadusega kehtestatakse tegevusloa nõue," märkis Oja.  Sellisel juhul tohiksid kiirlaenude turul tegutseda ainult need ettevõtted, kellel on vastav tegevusluba.  "Sel juhul, kui üks või teine kiirlaenufirma pidevalt reegleid rikub, saab temalt tegutsemiseks antud loa ära võtta," selgitas Oja.

Äripäev kirjutas täna, et Eesti esimesest kiirlaenufirmast Ferratum sai aprillis pank. Tegevdirektor Lea Liigus ütleb, et see lisab ettevõttele usaldusväärsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2014, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing