Krediidikindlustuse suurimad sihtriigid on Kasahstan ja Soome

Indrek Kald 28. mai 2014, 11:29

KredEx Krediidikindlustuse suurimad sihtriigid olid mullu Kasahstan, Soome ja Saksamaa.

"Eksootilisematest riikidest kindlustasime eelmine aasta Tadžikistani ja Egiptusesse suunatud eksporditehinguid," märkis KredEx Krediidikindlustuse ASi juhatuse liige Mariko Rukholm.

Rukholmi sõnul on viimase 30 aastaga maailmas eksporditehingute kindlustamine tõusnud kuuekordselt. "Maailma majanduskeskkond on muutunud viimastel aastakümnetel riskantsemaks ning seda on tajunud ka ettevõtjad. Kindlustus tagab müüjale laekumised ostjale krediiti müüdud kauba eest ostja pankroti või pikaajalise makseraskuse korral. Ettevõtjad soovivad tagada maksete laekumist ja kindlustuse kasutamine rahvusvahelistes eksporditehingutes on kasvuteel. Eesti pole selles küsimuses erand," ütles ta.

Krediidikindlustuse kasutamine aitab ettevõtetele paremini rahastada ka suuremahulisi eksporditehinguid, mille jaoks pakub KredEx ekspordilaenu.

"Oleme aidanud rahastada Defendec ASi tehingut, mille käigus müüb ettevõtte Tadžikistanis paiknevale Panj vabakaubandustsoonile maailmas ainulaadse Smartdec turva- ja jälgimissüsteemi. Laenu ja kindlustuse abil saab ettevõte pakkuda ostjale pikemat maksetähtaega ja rahastada välisostjale müüdavate kaupade tootmist," sõnas Rukholm.

KredEx Krediidikindlustus maandab ekspordi ja kodumaise müügiga seonduvaid ostjariske ja aitab kaasa ettevõtete laienemisel uutele eksportturgudele.

Eelmisel aastal kindlustas KredEx Krediidikindlustus ostjatega seotud riske 57 riigis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. May 2014, 11:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing