Aeg valmistuda järgmiseks kriisiks

Mait Kraun 11. juuni 2014, 20:55

Halb ilm USA-s, Ukraina kriis, Hiina majanduse restruktureerimine ja eeldatav intressimäärade tõus mõjub sel aastal maailma majanduskasvule pärssivalt, teatas Maailmapank.

Washingtonis asetsev ÜRO allorganisatsioon on vähendanud maailma majanduskasvu prognoosi varasemalt 3,2 protsendilt 2,8 protsendi peale.

„Me ei ole rägastikust veel täielikult väljas,“ teatas Maailmapanga asepresident ja peaökonomist Kaushik Basu pressiteates, vahendab CNBC.

„Range eelarvepoliitika ja struktuaalsed reformid on vajalikud, et saavutada 2008. aasta kriisi eelne fiskaalne paindlikkus. Lühidalt üteldes on aeg hakata ette valmistuma järgmiseks kriisiks," seisis pressiteates.

Arengumaade majanduskasvu prognoos käesolevaks aastaks langetati 5,3 protsendilt 4,8 protsendile. „Majanduskasv ja töökohtade juurdeloomine on arengumaades liialt tagasihoidlik parandamaks 40 protsendi vaesema elanikkonna elatustaset,“ ütles Maailmapanga president Jim Yong Kim.

Kim lisas, et riigid peaksid kiiremini tegutsema ja koduste reformidega rohkem vaeva nägema. Ainult siis on võimalik meie põlvkonda tabanud laialdast vaesust leevendada.

Murettekitav on veel asjaolu, et USA majanduskasv oli esimeses kvartalis üle ootuste väike. Samuti kardetakse, et Föderaalreservi intressimäärade tõstmine võib Ühendriikide majanduse pikemasse langusesse viia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. June 2014, 11:39
Otsi:

Ava täpsem otsing