Kiiev: Venemaa keeras gaasi kinni

Rainer Saad 16. juuni 2014, 14:17

Ukraina energiaminister teatas, et Venemaa keeras kinni kõik gaasitarned Ukrainale, kuid lubas läbi Ukraina gaasitorude jätkata tarneid teistele Euroopa riikidele.

„Gaasitarned Ukrainale on vähendatud nullini ning saadetakse ainult transiitvood Euroopa riikidele ” ütles Ukraina energiaminister Juri Prodan täna toimunud valitsuskabineti kohtumisel, kirjutas Reuters.

Ukrainal oli täna kella üheksani aega ära maksta Venemaale 1,95 miljardi dollari suurune gaasivõlg. Paraku pooled kokkuleppele ei jõudnud. Gazprom teatas, et kui Ukraina võlga ära ei maksa, peatatakse gaasitarned ning edasiste tarnete eest hakatakse nõudma ettemaksu.

Gazpromi teatel on Ukraina koguvõlg gaasi eest 4,5 miljardit dollarit. Pärast kella üheksat hommikul teatas üks allikas Reutersile, et Gazprom hakkas enda tarneid Ukrainale vähendama.

Ukraina sai eelmise presidendi Viktor Janukovõtšiga gaasile allahindlust, kuid pärast valitsuse vahetumist ja Krimmi annekteerimist gaasi hinnale enam allahindlus ei kehti.

Lisaks esitas Gazprom Stockholmi rahvusvahelisele arbitraažikohtule 4,5 miljardi dollari suuruse võlanõude Ukraina vastu.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2014, 18:28
Otsi:

Ava täpsem otsing