Euroopa tarkvaragigant teenib tänu pilveteenustele

Mait Kraun 17. juuli 2014, 12:00

Ettevõtete tarkvara tootmisega tegelev sakslaste SAP, kes tegutseb ka Eestis, teatas oma teise kvartali tulemused, mis jäid ootustele alla. Küll aga tõstis ettevõte väljavaateid oma veebipõhise tarkvara teenustele.

Veebipõhise tarkvara teenuste väljavaadet tõsteti, sest järjest rohkem inimesi kasutab niinimetatud pilvepõhiseid teenuseid (tegutsemine ning failide haldamine toimub veebis). Ettevõte ootab pilvepõhistelt teenustelt sel aastal miljardi euro suurust käivet.

SAP konkureerib IBMi ja Oracle’ga kasvaval veebipõhiste teenuste turul. SAP teatas, et pilveteenuste käive kasvas teises kvartalis 32 protsenti 242 miljoni euroni. SAP loodab veebipõhiste teenuste käivet sel aastal kasvatada 20 protsenti.

Üleüldine käive tõusis 2 protsenti ning oli 4,2 miljardit eurot. Kasum oli kokku 1,24 miljardit eurot.

Pilveteenused aitavad ettevõtetel vähendada kulusid. Veebipõhiseid teenuseid kasutades on vaja vähem kasutada serverite teenuseid ning tööd saab teha ka enda kontorist.

SAPi aktsiad olid turu avanemisel 0,4 protsenti kõrgemal. Sel aastal on aktsia langenud 6 protsenti, samal ajal kui Euroopa tehnoloogiaindeks on langenud 4 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. July 2014, 12:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing