Euroopa pangad järgivad USA sanktsioone?

Sirje Rank 18. juuli 2014, 10:42

"Euroopa pangad on ilmselt väga ettevaatlikud ega kiirusta täitma USA pankadest Venemaal jäävat tühimikku ning pigem väldivad uusi tehinguid," arvab pangandusanalüütik Dieter Hein.

"USA kehtestas sel aastal Euroopa pankadele reeglite rikkumise eest hiigelsuured trahvid. Ma ei kujuta ette, et võimalikud kasumid õigustaksid sellist riski," märkis Hein.

Prantsuse BNP Paribas peab maksma rekordilised 8,97 miljardit dollarit tehingute eest riikidega, kelle vastu USA oli kehtestanud sanktsioonid. Sarnase uurimise all olid ka Prantsusmaa pangad Credit Agricole ja Societe Generale, Saksamaa Deutsche Bank ja Commerzbank ning Itaalia suurim pank UniCredit.

Kolmapäeval kehtestas USA sanktsioonid kahe suurpanga ja energiafirmade vastu, mis ei saa USA aktsia- ega võlakirjaturgudelt enam pikaajalist laenuraha. Euroopa pangad võivad tunda kiusatust see tühik täita, kuid pigem jäädakse siiski ettevaatlikuks, arvestades kui palju on nende sanktsioonidega seoses ebakindlust, arvas Citigroupi arenevate turgude strateeg Ishitaa Sharma.

Agentuuri Bloomberg andmeil on kaheksa Venemaale enim laenu andnud kümnest pangast Euroopa pangad. Enim laene on Vene firmadele andnud ING Groep, Societe Generale ja Citigroup.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. July 2014, 12:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing