7. august 2014 kell 14:36

Padar kutsus kokku toidusektori nõupidamise

Põllumajandusminister Ivari Padar kutsus järgmiseks teisipäevaks kokku erakorralise nõupidamise toiduainetööstuste, põllumeeste ja kalurite esindajatega, et arutada olukorda seoses Venemaa kehtestatud sanktsioonidega. 

„Kuigi Venemaa osakaal Eesti põllumajandussaaduste ekspordis on läbi aastate kahanenud, on see meile siiski oluline turg, kuhu läheb ligi viiendik toodangust,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Seepärast peame päris kiiresti leidma koos toidusektoriga võimalusi, kuidas turu sulgumise mõjusid kontrolli all hoida.“

12. augustil põllumajandusministeeriumis toimuvale koosolekule on kutsutud toiduliidu, põllumajandus-kaubanduskoja, põllumeeste keskliidu, taluliidu, kalaliidu, aiandusliidu, kaubandus-tööstuskoja ning mitme ettevõtte esindajad. Kohtumisel osalevad põllumajandusminister Ivari Padar ja väliskaubandusminister Anne Sulling.

Vene peaminister Dmitri Medvedev teatas täna, et Moskva kehtestab täieliku  embargo looma- ja sealihale, puu- ja juurviljadele, linnulihale, kaladele, juustule, piimale ja piimatoodetele Euroopa Liidust, USAst, Austraaliast, Kanadast ja Norrast.

Hetkel kuum