Vene rikkaim mees lõikab olukorrast aktsiaturgudel kasu

Birjo Must 13. august 2014, 11:08

Venemaa rikkaim mees Ališer Usmanov müüb oma partneritele 10%-lise osaluse holding-firmas USM, kuna peab praegust olukorda aktsiaturgudel tehinguks igati sobivaks.

Usmanov, kes oli Forbesi tänavu aasta miljardäride listis rikkaim venelane, jääb siiski oma 48%-lise osalusega USMis enamusaktsionäriks, vahendab CNBC.

Aktsiad jagatakse USMi juhtkonna liikmete vahel ja Usmanov kavatseb ülejäänud tulud panna investeerimisfondi. Ettevõtte teatel on see osa stiimulprogrammist, mida on planeeritud juba kaks aastat ja praegune ajastus on peamiselt tingitud aktsiaturgude liikumisest.

„Täna, mil Vene ettevõtete aktsia hind sõltub pigem kõigest muust kui ettevõtete tegevusest, on aktsia hind kukkunud piisavalt palju, et juhtkonna motiveerimisprogramm käiku lasta,“ märkis USMi kommunikatsioonitöötaja.

„Mis puutub sanktsioonidesse, siis pole härra Usmanov kunagi arvanud, et need mõjutavad kuidagi tema tegevust. Ta on ärimees ega võta osa poliitikast,“ lisas ettevõtte esindaja.

USM Holdingsil on huvid MegaFonis, mis on Venemaa suuruselt teine mobiilioperaator. Lisaks ka metalli- ja kaevandusettevõttes Metalloinvest.

Välismeedia teatel pole lääneriikide sanktsioonid Usmanovit ega tema ärisid seni mõjutanud.

18,6 miljardi dollarilise varandusega paikneb Usmanov Forbesi rikkaimate inimeste edetabelis 41. kohal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. August 2014, 08:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing