Sirje Rank • 14. august 2014 kell 7:43

Helsingi Arena võib USA sanktsioonidest pihta saada

USA rahandusministeerium laiendas Venemaa survestamiseks kehtestatud sanktsioonide ulatust, muutes ära seaduse, mis reguleerib sanktsioneeritavate nimekirja kantud isikutele kuuluvat omandit.

Muudatus tähendab seda, et firma võib minna sanktsioonide alla, kui üle 50% sellest kuulub kollektiivselt isikutele, kes on sanktsioneeritavate nimekirjas, vahendas agentuur Bloomberg. Varasemalt kehtis 50% reegel ühe sanktsioneeritud isiku kohta.

Selle muudatusega võib sanktsioneeritavate nimekirja sattuda ka Soome Arena Events OY, millele kuulub Helsingi staadion. Poolenisti kuulub Arena Events Vene suurärimehe Gennadi Timtšenko Luksemburgis registreeritud Volga Grupile ja ülejäänud pool kuulub OY Langvik Capitalile, mis on Rotenbergi perekonna investeerimisfirma. Märtsis kehtestas USA sanktsioonid nii Timtšenko kui vendade Arkadi ja Boriss Rotenbergi suhtes. Kõik on Venemaa presidendi Vladimir Putini lähikondsed.

Seadusemuudatusega võib sanktsioneeritud firmade hulka sattuda ka Venemaa kindlustusfirma OAO Sogaz Insurance Group, kus üle 50% kuulub Bank Rossijale ja Volga Groupile. USA lisas nii Bank Rossija kui selle miljardärist suuromaniku Juri Kovaltšuki sanktsioneeritavate nimekirja, kui Venemaa kevadel Krimmi annekteeris.

Hetkel kuum