Marta Jaakson • 9. september 2014
Jaga lugu:

Kracht: koer on pigem valimistesse maetud

Täna esitatud Kaubandus-Tööstuskoja petitsiooni nõudmise taga on see, et ettevõtjaid valusalt löövad seadused võetakse vastu vahetult enne valimisi, ütles Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni president Kersti Kracht.

Kracht on arvamusel, et riigikogu teeb seadusi nii ehk naa eelkõige enne valimisi ning viimasel ajal 1000euroste arvete ja autokäibemaksu puudutavaid seadusi silmas pidades lausa uisapäisa.

„Koer on pigem valimistesse maetud. Võib-olla pärast valimisi suurem osa asju tühistatakse. Võiks tegelikult kõik asjad edasi lükata ja jõustuda võiksid seadused siis, kui uus valitsus on astunud pukki,“ märkis Kracht.

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) presidendi hinnangul muretsevad Reformierakond ja sotsid täna põhjendamatult riigieelarve täitmise pärast, see peaks tema hinnangul jääma uuele riigikogule, uuele valitsusele.

Tänavu vastu võetud ja palju kõlapinda saanud maksuseadused halvendavad Krachti hinnangul oluliselt ettevõtluskeskkonda. EVEA president märkis, et kaubanduskoda võitleb selle eest, et ettevõtlus keskkond jääks soodne ja kuue kuuline puhveraeg viitab sellele, et praegu valitsevad erakonnad on võtnud vastu seadused vaatamata sellele, kas nemad jätkavad valitsuses või mitte.

Kracht rääkis, et kõik mis puudutab 1000euroseid arveid ja autode käibemaksu, oleks võinud olla olemata. „Need asjad on tehtud uisapäisa ja mina küll kindel ei ole, et uus valitsuskoalitsioon samasugune on nagu täna,“ kommenteeris ta.

Kaubandus-tööstuskoda tegi täna ettepaneku algatada seaduse muudatused, mis tagaksid maksukeskkonna parema ettenähtavuse.

Koda peab vajalikuks, et riigieelarve seadusesse lisatakse põhimõte, et riigieelarve koostamise aluseks peavad olema maksuseadused, mis on Riigi Teatajas avaldatud hiljemalt pool aastat enne uue eelarveaasta algust või kavandatava riigieelarve või selle muudatuse jõustamist.

Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt