Nabiullina: meil tuleb õppida elama rublatsoonis

16. detsember 2014, 13:40
Elvira Nabiullina
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141216/NEWS/141219779/AR/0/AR-141219779.jpg

Venemaa keskpanga juht Elvira Nabiullina kutsus venemaalasi üles õppima elama uues reaalsuses, kus rubla on nõrgenenud.

„Kursi nõrgenemine – see on signaal Venemaa majandusele, et tuleb kohaneda uute oludega. Meil tuleb tõepoolest õppida elama rublatsoonis, tugineda suures osas kodumaistele finantseerimisallikatele,“ vahendas ageentuur Itar-Tass.

Nabiullina sõnul on praegu seatud siht vähendada Venemaa majanduse sõltuvust naftast ja välisturgudest. „Valuutakursi nõrgenemine annab Venemaa tööstusele võimaluse ja meie ülesanne on need ära kasutada, arendades kodumaist toomist,“ ütles ta.

Nabiullina kinnitas täna telekanalile Rossija 24 antud intervjuus, et keskpangal on olemas strateegia inflatsiooni ja devalveerimise ootuste ohjeldamiseks. Rubla aga vajab aega, et kurss taastuks tasemel, mis vastaks fundamentaalnäitajatele. Nafta hinna praeguse taseme juures on rubla kurss keskpanga juhi hinnangul 10-20% alahinnatud, vahendas Itar-Tass.

Nabiullina möönis, et olukord on keeruline. „Kahtlemata, olukord on üsna raske ja nõuab keskpangalt ja valitsuselt absoluutselt koordineeritud tegevust,“ ütles Nabiullina, lisades, et keskpank on taoliseks koordineerimiseks valmis.

Riigiduuma majanduskomitee juht Mihhail Jemeljanov kritiseeris täna Nabiullinat ja soovitas tal ametist tagasi astuda, kuna keskpanga sammud aeglustavad rubla langust vaid lühiperspektiivis, pärssides samas Venemaa majanduse arenguvõimalusi, vahendas Lenta.ru.

Riigiduuma eelarve- ja maksukomisjoni juht Andrei Makarov aga tunnustas Nabiullinat tema äärmise professionaalsuse eest.

Läinud nädalal prognoosis Danske Banki analüütik Lars Christensen, et Venemaa keskpangal tuleb rubla stabiliseerimiseks astuda oluliselt radikaalsemaid samme. Võimalik, et kehtestada piirangud kapitali liikumisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2014, 13:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing