Äripäev • 1. juuli 2015 kell 10:44

Soome keelas Vene duuma spiikril riiki sissesõidu

Venemaa Riigiduuma spiiker Sergei Narõškin.  Foto: epa

Soome otsustas täna mitte anda viisat Venemaa Riigiduuma spiikrile Sergei Narõškinile. Vastulöögina sanktsioonile otsustas Venemaa täna, et ei osale üldse selle nädala lõpul toimuval OSCE PA istungil.

Narõškinil oli plaan osaleda Soomes 5.-9. juulini toimuval Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) riikide Parlamentaarse Assamblee istungil, teatas TASS. 

Soome põhjendas viisa andmisest keeldumist sellega, et spiiker on nende isikute nimekirjas, kelle vastu Euroopa Liit kehtestas sanktsioonid. Lisaks Narõškinile on selles nimekirjas TASSi andmeil veel kuus Vene delegatsiooni liiget.

Putini pressisekretär Dmitri Peskov ütles uudisele kommentaariks, et see on "ennekuulmatu ja vastuvõetamatu" ning tuletas meelde, et Riigiduuma spiiker kavatses Soomes osaleda rahvusvahelisel üritusel riigi esindajana. "Seetõttu me peame seda keeldumist vastuvõetamatuks."

Soome siseministeeriumi esindaja Vesa Häkkinen selgitas TASSile, et keeldumisotsuse on Soome kooskõlastanud teiste Euroopa Liidu riikide ning ELi ja OSCE juhtkonnaga.

Vastuseks ELi viisakeelule teatas Venemaa delegatsioon, et ei osale Soomes toimuval istungil in corpore. Narõškin selgitas, et Venemaa delegatsiooni madalam esindatuse tase on mõeldamatu ning seetõttu jääb Venemaa sessioonist üldse kõrvale. "Me jätkame tööd OSCE PAs. Järgmine istung toimub Mongoolias ja ma olen veendunud, et Mongoolia võimud täidavad oma kohustusi ning võtavad vastu kõigi osalevate riikide delegatsioonid," lisas ta.

Hetkel kuum