Äripäev • 13. november 2015 kell 10:33

Minister tahab ettevõtjate toetamist muuta

Ettevõtlusminister Liisa Oviir  Foto: Raul Mee

Ettevõtlusminister Liisa Oviir pöördus ettevõtlusorganisatsioonide poole palvega saada ettepanekuid, kuidas muuta riiklikud tugistruktuurid ettevõtjale kõige paremini kättesaadavamaks ja ettevõtjasõbralikumaks, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Alates 2020. aastast väheneb oluliselt Euroopa Struktuurfondide raha Eesti ettevõtluse toetamiseks ning seetõttu peab riik oluliselt muutma ka ettevõtluse tugistruktuure. Oviiri hinnangul on ettevõtlusorganisatsioonid praegu üpris killustunud.

"Minu nägemuses peaks meil tekkima olukord, kus ettevõtluseks vajalikud teadmised, kogemused, ressursid ja võimalused on koondunud ühte keskkonda," ütles Oviir. "Selleks, et ettevõtja ei peaks surfama sadadel veebilehekülgedel ja kohtuma kümnete erinevate organisatsioonidega, võiks meile tekkida oluliselt terviklikum tugivõrgustik, mida on ettevõtjal mugav kasutada," lisas Oviir.

Ettevõtlusorganisatsioonidele tehtud üleskutses soovib minister koos erialaliitudega mõtestada lahti organisatsioonide rolli ning leida võimalused, kuidas saaks riik kõige efektiivsemalt ettevõtlusesse panustada.

Ettepanekuid ettevõtlusorganisatsioonide ja riigi koostöövõimaluste kohta ootab Oviir 29. novembrini.

Hetkel kuum