Kadi Neemre • 19. veebruar 2016
Jaga lugu:

Fedi ametnik: majandus on tugev, intressimäärad tõusevad

Foto: EPA

Hoolimata hiljutisest langusest finantsturgudel, mis on käivitanud diskussiooni võimaliku majandusseisaku üle, on majandus Fedi ühe haru juhi Loretta Mesteri sõnul tugev.

Mesteri sõnul jätkab USA keskpank intressimäärade tõstmist “vaikses” tempos, vahendab CNBC.

USA majandus kasvas neljandas kvartalis kõigest 0,7%, börsiindeksid on kukkunud korrektsiooniterritooriumile ning Wall Streeti prognoosid selleks aastaks on märkimisväärselt kukkunud.

Hoolimata sellistest arengutest on Mester üsna optimistlik ning usub, et USA jätab praegused probleemid peagi seljataha.

“Tugevad tööturu indikaatorid, sh palgakasv ning reaalpalga suurenemine viitavad, et USA majanduse põhialused on tugevad,” sõnas Mester.

“Ma jätkan arengute jälgimist, kuid kuniks ma ei näe midagi vastupidist, jään ma oma praeguste ootuste juurde, et USA majandus tuleb praegusest turgude turbulentsist välja ning majandusandmed näitavad  paranemismärke hoolimata energia- ja tööstussektori keerulisest olukorrast,” märkis ta.

Oma detsembrikuisel kohtumisel otsustas Fed esimest korda viimase üheksa aasta jooksul tõsta intressimäärasid. Kohtumisel planeeriti intressimäärasid tõsta 2016. aastal neli korda.

Energiahindade jätkuv langus, mured Hiina majanduskasvu jahenemise ning aktsiahindade kukkumine on turuosalised pannud uskuma, et sellel aastal on intressimäärade tõstmine siiski vähetõenäoline.

Mester möönis, et energiahinnad on kukkunud rohkem kui tema või komitee oleks oodanud, kuid ta kordas Fedi juhi, Janet Yelleni arvamust, et see trend ei kesta igavesti.

Mester viitas tööturu ja tarbijate olukorra jätkuvale paranemisele, mis on ühed olulised kasvumootorid.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum