Äripäev • 29. veebruar 2016
Jaga lugu:

Ossinovski tahab Ida-Viru ettevõtjatele eritoetust

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski  Foto: Raul Mee

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski paneb ette kehtestada Ida-Virumaal töökoha loomise toetus.

"Arvestades, et Ida-Virumaal on juba üle 7000 töötu ja vaid 500 töökohta, on selge, et tegelema peab uute töökohtade loomise ja majandusstruktuuri mitmekesistamisega,“ ütles Ossinovski. 

Ettevõtte, kes võtab tööle vähemalt 20 tööta Ida-Viru inimest, saaks riigilt eritoetust. Esiteks koolitaks töötukassa ettevõtte tellimuse alusel vajaliku kvalifikatsiooniga töötajad. Teiseks hüvitataks ettevõttele 50 protsenti töötaja brutopalgast ühe aasta jooksul. Ettevõttele tähendab see tööjõukulude vähenemist ligi kolmandiku võrra.

Töökoha loomise toetust makstakse kuni üks aasta ja loodav töökoht peab olemas olema ka aasta pärast toetuse maksmise lõppemist ehk kokku minimaalselt kaks aastat. Toetusele kvalifitseeruvad nii alustavad ettevõtted kui ka need, kes viivad oma tegevuse Ida-Virumaale või kes laiendavad oma tegevust Ida-Virumaale. Palgatoetust makstakse ainult tööle võetavate töötute eest, mis aga ei tähenda, et ettevõte ei võiks vajadusel täita loodavaid töökohti ka muu kvalifitseeritud tööjõuga.

„Ida-Viru töötuse tase on juba aastaid ligi kaks korda kõrgem Eesti keskmisest ning sellises olukorras peab riik töökohtade loomise toetamiseks astuma täiendavaid samme. Riigipoolne palgatoetus annab ettevõtetele vajaliku starditõuke investeeringute tegemiseks sellesse piirkonda,“ lausus minister.

EASi esmane turuanalüüs näitas, et mitmed ettevõtted oleksid toetuse rakendumisel valmis Ida-Virumaal uusi töökohti looma.

Ettepaneku on välja töötanud sotsiaalministeerium, majandusministeerium, töötukassa ja EAS ning seda arutatakse neljapäeval Ida-Virumaal peetaval valitsuse kabinetiistungil. 

Ühtlasi taotleb Ossinovski istungil valitsuse heakskiitu sotsiaalministeeriumi rahataotlusele Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist (EGF), et rahastada viimastel kuudel Ida-Virumaal töö kaotanutele vajalikke tööturuteenuseid, nagu ümberõpe, täiendkoolitus ja abi tööotsinguil.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum