LHV tõukas Haaveli nimest välja

31. märts 2016, 17:15
Tõnis Haavel (vasakul) raamatuesitlusel kirjanik Kaur Kenderi kõrval istumas
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160331/NEWS/160339905/AR/0/haavel.jpg

Kui varem tähistas LHV nimes H-täht firma üht asutajat Tõnis Haavelit, siis juba mõnda aega tähendab see börsile mineva ettevõtte kommunikatsioonijuhi Priit Rumi sõnul midagi muud.

„LHV ei ole muudatuste tõttu omanikeringis pidanud põhjendatuks ettevõtte ajaloolisest kaubamärgist ja nimest loobumist. Tegemist on ka nimega, mis on pangandusturul kogunud omajagu tuntust ja aitab teistest eristuda,“ vastas LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum Äripäeva küsimusele, miks on börsile mineva ettevõtte nimetähtede seas endiselt veel H-täht, mis varem tähistas Tõnis Haavelit, üht ettevõtte alustajat, kuid praeguseks kohtulikult karistatud ja korduvalt tagaotsitud isikut.

Rum seletas, et LHV loodi kaubamärgina 1999. aastal ning see tähekombinatsioon on ettevõtte identiteedi ja ajaloo oluline osa. „Meie ajaloos on erinevaid seiku, kuid oleks vastutustundetu iga konaruse peale teel nime vahetada. Pigem tuleb õppust võtta, edasi liikuda ja teha paremini,“ selgitas Rum.

LHV – laenud, hoiused, väärtpaberid

Ta lisas, et Tõnis Haavel ei ole LHVga seotud alates 2006. aastast, kui ettevõte jagunes kaheks investeerimisühinguks. „Ettevõtte nimi Lõhmus, Haavel & Viisemann muutus 2009. aastal LHVks ning me ei ole pärastpoole seda tähekombinatsiooni seostanud konkreetsete nimedega. Mõnda aega räägiti ka näiteks, et need tähed tähistasid pangalitsentsi saamisel hoopiski laene, hoiuseid ja väärtpabereid ehk põhilisi teenuseid, millega pank tegeles,“ märkis Rum.

Sihib välisturge

LHV Groupi juhatuse liige Erkki Raasuke märkis intervjuus Äripäevale, et „meil on töös alustatavaid äriliine, mis ei ole ilmtingimata seotud otse Eestiga ja kindlasti ka mitte Baltimaadega. Need on rohkem uues finantsmaailmas oma koha leidmise harjutused. Kindla peale me otsime võimalusi, kus me ei oleks mitte ainult Eestis finantsteenuseid pakkuv organisatsioon.“

Ta lisas, et LHV on otsustanud, et ei minda tüüpilist Balti panka ehitama. „Pigem vaatame uuemat finantsvahendust ja teeme seda pigem Kontinentaal-Euroopa suunas,“ lausus Raasuke.

Küsides täpsustusi välisturgude plaanide kohta, märkis kommunikatsioonijuht Priit Rum, et „täna pole konkreetsetest plaanidest põhjust rääkida ja börsiettevõttena ei saa me ka seda teha“.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    31. March 2016, 16:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing