Äripäev • 25. aprill 2016 kell 12:15

Ivari Padar näeb Halinga piimafarmil elulootust

Halinga farm on pankrotieelses seisus, kuid omanik ei nõustu, et pankrot oleks juba käes ja lehmade saatus ohus.  Foto: Andres Haabu

Riigikogu maaelukomisjoni esimees ja endine põllumajandusminister Ivari Padar külastas täna saneerimisel Halinga piimafarmi, et piimatootja olukorrast otseallikast infot saada, teatas farmi juht Raul Peetson.

Padariga olid kaasas samuti endine põllumajandusminister ja praegune riigikogu liige Jaanus Marrandi, Pärnu maavanem Kalev Kaljuste ning Halinga vallavanem Ülle Vapper.

Peetson vahendas oma pressiteates, et Padarile jättis olukord kohapeal parema mulje, kui ta lehti lugedes arvas. "Piimajõe farm on tagasi omaniku juhtimise all, palka makstakse õigeaegselt, loomad söödetud ning tootmisnäitajad on kasvutrendis. Kogu piimasektoril on praegu keeruline aeg, selles pole kahtlust, aga Halinga juhi Raul Peetsoni kinnitusel on seeme teravilja jaoks olemas, väetis samuti ning varsti minnakse põllule, et söödaga järgmise kevadeni välja tulla," rääkis Padar.

Padar ja Marrandi arutasid täna suurfarmi nõukogu liikmete ja juhtkonnaga nii seda, kuivõrd riik saab piimandussektorile raskel ajal appi tulla, kui ka küsisid AS Tere võlgnevuse kohta Halinga piimafarmile. Harju maakohus võttis sel kuul menetlusse Halinga Piimajõe farmi poole miljoni eurose nõudega hagi Oliver Kruudale kuuluva AS Tere vastu. Nõude aluseks on möödunud aasta veebruaris Terele müüdud üle 800 tonni toorpiima, mille eest esitatud arved on Terel tänaseni tasumata.

Halinga Piimajõe farmi toodangunumbrid näitasid aasta esimese kvartaliga olulisi kasvumärke. Farmi keskmine päevatoodang tõusis märtsiks üle 41 tonni ning selle kuu tulemus võib ületada juba ka 42 tonni piiri. Kvartali kogutulu ületas miljoni euro piiri ning ettevõte oli märtsis kasumlik.

OÜ Halinga tegutseb Pärnu-Jaagupi lähedal Langermaa külas 1992. aastast ning on piirkonna suurim ettevõte ning tööandja. 2012. aasta novembris avas OÜ Halinga Põhjamaade suurima laudakompleksi, mis läks maksma üle 6 miljoni euro. Halingal on 2400 lüpsilehma kohta, millest täidetud on praegu 1700. Kokku on neljas farmis 3600 veist.

Ettevõte on olnud korduvalt Äripäeva Pärnumaa edukaimate ettevõtete ja põllumajandustootjate TOP 100 hulgas.

Hetkel kuum