Karm säästmine aitas noored pensionile

Jeremy Jacobson ja Winnie Tseng on noored pensionärid ja lapsevanemad, kes ei tööta aastas ühtegi päeva.  Foto: Blogi Go Curry Cracker!

Noor paar läks aastaid tagasi rangele säästurežiimile. Praeguseks naudib rikas paar varajast pensionipõlve ja reisib mööda maailma.

“Paljud arvavad, et peavad töötama 40 aastat või isegi rohkem, et saaks pensionile minna või et pikka aega reisimine on koolist väljakukkunutele või räpastele hipidele, kes elavad ainult riisist ja ubadest,” kirjutavad Jeremy Jacobson ja Winnie Tseng oma blogis. “Tegelikult ei ole niimoodi elamiseks vaja võita loteriil, lihtsalt vedamist või õnne sendiaktsiatega. On olemas ainult üks viis: säästmine.”

Umbes 13 aastat tagasi otsustasid Jacobson ja Tseng panna tõsisemalt paika eesmärgid säästmiseks, vahendab Independent. Mõlemad olid selleks ajaks mõistnud, et kui jätkavad hooletut rahaga ümberkäimist, siis pikemas perspektiivis ei vii see tee neid õnneni. Seega muutis paar pikemalt mõtlemata ja kardinaalselt oma elustiili, et saaks kiiremini pensionipõlve pidama hakata.

Täpselt kümme aastat ja üks päev hiljem panid nad tööl lahkumisavalduse lauale. Viimased kolm aastat on nad nautinud aastas 52 nädalat puhkust, rännates mööda maailma, alates Mehhikost ja Guatemalast kuni Taiwani ja Belize’ini, samuti on nad reisinud Ameerika Ühendriikides.

Jacobson ja Tseng, kes on alles oma 30. eluaastates ja said hiljuti lapsevanemaks, usuvad, et säästa suudavad kõik – näiteks on nad mõlemad pärit madalama sissetulekuga peredest ja pidanud viis-kuus aastat tasuma õppelaene.

Õpetavad säästma

Praegu jagavad nad oma kogemusi ja säästunippe blogis “Go Curry Cracker!”, avaldades ka, mida nad on pidanud ohverdama, et noorena pensionile minna. Kui palju nende kokku 120 270eurosest palgast läks säästudeks? Selgub, et rohkem kui 70 protsenti. Pensionil olles aitas nende vara väärtust kasvatada ka aktsiate pikaajaline tõusuperiood.

“Et võimalikult palju säästa, hoidsime kokku kõige suurematelt raharöövlitelt: transpordilt, elamispinnalt, toidult ja meelelahutuselt,” kirjutab paar oma blogis.

“Vanas majas väikeses korteris elades, auto omamise asemel jalutades ja jalgrattaga sõites ning kodus toitu valmistades suutsime enamiku oma sissetulekust säästa. Selle asemel, et osta asju ja teenuseid, õppisime, kuidas kokku hoida. Investeerima õppides pöörasime hoiused püsivaks sissetuleku allikaks,” selgitavad nad. “Oleme alles 30. eluaastates ja kahe puhkusenädala asemel aastas on meil neid nüüd 52.”

Tänu sellele, et Jacobson ja Tseng nägid kümne aasta jooksul säästmisega vaeva, on nende varanduse netoväärtus dollarites mõõdetuna “multimiljonites”, nagu nad väidavad. Ühes kuus kulutavad nad umbes 4000 dollarit ehk 3500 eurot.

Hetkel kuum