Lembit Eespäev astus välja Jetoili omanikeringist

Lembit Eespäev  Foto: Indrek Susi
Äripäev • 20. veebruar 2017 kell 10:43

Kütuste hulgimüüja Jetoil, kes avaldas täna oma eelmise aasta edukad tulemused, teatas, et ettevõtte üks asutajaid ja kauane aktsionär Lembit Eespäev müüs firmas oma osaluse.

Jetoili teatel oli nende müügikäive eelmisel aastal 130 miljonit eurot. Ettevõte müüs aasta jooksul 185 miljonit liitrit vedelkütust ja maksis ligi 54 miljonit eurot aktsiisi- ja käibemaksu.

Jetoili pressiteade vahendab, et nõukogu esimehe Ando Raua sõnul oli aasta neile edukas. “Jetoil investeeris info- ja logistikalahendustesse ligi 1,5 miljonit eurot. Selle aasta alguses käivitasime elektroonilise kütuste hulgimüügi keskkonna ja võtsime kasutusele kaasaegseima IT-lahendusega kütuseveokid,“ märkis Raud.

Jetoili enamusomanik on Jetcapitali kontsern, mille aktsionärid valisid ettevõtte uueks nõukogu liikmeks Lembit Eespäeva asemel Hanno Riisma, vahendas pressiteade.

“Jetcapitali üks asutajatest ja pikaajaline aktsionär Lembit Eespäev müüs oma osaluse Jetcapitalis kaasaktsionäridele ja loobub sellega seoses ka tööst Jetcapitali ja kontserni kuuluvate tütarfirmade juhtorganites,” lisas Raud.

Vaata lisaks Infopangast

Jetoil AS

Jetcapital AS

Lembit Eespäev

Jetoil ASi juhatusse kuuluvad Virgo Arge, Hannes Kägu ja Deniss Kimmo. Ettevõte kuulub Jetcapital ASi kontserni, mille omanikud on valdusettevõtte kaudu Ando Raud, Sander Kopli ja Jaan Jõgi.

Hetkel kuum