Capital Mill: kes Hillar Teder on?

Capital Milli partner Marko Kull kirjeldas, milline mulje tal Porto Francot juhtivast Rauno Tederist on. „Noor tarmukas meesterahvas. Ta võib olla seal paberite peal omanik, reaalse otsuse teeb tema isa (Hillar Teder - toim.),“ oletas Kull.   Foto: Veiko Tõkman
Marge Väikenurm • 21. veebruar 2017 kell 4:00

Ametlikud andmed kinnitavad, et Hillar Tederil ei ole enam sidemeid Porto Francoga. Capital Mill jätab õhku küsimuse, kas tegelikult nii on.

„Hillar on end üritanud mängida olukorda, kus ta ei ole ettevõtte omanik, esindaja ega juhatuse liige. Suures pildis tekib küsimus, kes ta on,“ märkis varem Tederiga asju ajanud Marko Kull Capital Millist. Nüüd suhtleb Kull Rauno Tederiga.

Avalikku osalust Hillar Tederil Porto Francos ei ole, arendus kuulub tema pojale Raunole, Lembit Lumpile ja Heldur Meeritsale. Hillar Tederi poja firma DeltaMaxi osalused jagunevad Rauno Tederi ja advokaat Raul Taltsi ettevõtte vahel. Hillar Teder ise taandus läinud aasta novembris Porto Franco nõukogust ning tema asemele tuli äripartner Jüri Põld.

Kull kirjeldas, milline mulje tal Rauno Tederist on. „Noor tarmukas meesterahvas. Ta võib olla seal paberite peal omanik, reaalse otsuse teeb tema isa,“ oletas Kull. „Vaidlus võib olla nendele kasulik. Sa ei taha öelda kogu Eestile, et sul ei ole raha, aga saad öelda, et ei saa ehitada, sest sul on naabriga vaidlus. See võinuks olla ammu läbi, kui nad soovinuks.“

Rauno Teder rõhutas, et tema isa ei kuulu ei Porto Franco juhatusse ega nõukokku. Ta on kindel, et vaidlus nende arendust ja ehitust ei takista. Hillar Teder kinnitab samal ajal, et Porto Franco juhid teevad igapäevaseid otsuseid ise, ka on nõukogu otsused konsensuslikud.

Paar järgmist aastat pühendub Teder firma Arricano projektidele. „Oleks vaja Ukraina ärile hoogu juurde anda, seda siis Kiievis ja Odessas. Sellisel perioodil peavad aktsionärid tulema ärile lähemale,“ põhjendas ta Porto Francost eemaldumist. Kui kõik läheb nagu vaja, lisas Teder, siis annab ta millalgi ka Ukrainas juhtimise „direktoritele timmimiseks ja peenhäälestamiseks“. 

Oleg Ossinovski: küsige Hillarilt

Ärimees Oleg Ossinovski ei soovi kommenteerida enda seost Porto Franco keskuse ehitamisega.

Vestlus Oleg Ossinovskiga.

Te investeerisite Porto Francosse.

Ma ei taha seda kommenteerida – tundlikud asjad. Parem küsige Hillarilt.

Miks temalt?

Kellelt siis?

Ta ei ole aktsionär.

Ma ei tea, kas ta on aktsionär või mitte. Tean teda, küsige temalt või tema pojalt, kuidas tema nimi ongi?

Rauno.

Vot, võite Raunolt küsida.

Seega Hillar Teder rääkis teiega?

Lihtsalt tean teda. Suhtleme, võib öelda.

Kas Hillar Teder pakkus, et investeeriksite Porto Francosse?

Seda ma ei öelnud. Me oleme vanad tuttavad. 

 

Raul Parusk lahkus Porto Francost

Sel kuul lahkus Hillar Tederi suurosalusega Arricano Real Estate Plc juhatusest Raul Parusk. Nõukogu esimehe koha pani ta maha ka Porto Francos.

Sellest, kes tema asemel nõukokku tuleb, soovitab Parusk rääkida Hillar Tederiga. “Aktsionärid määravad nõukogu liikmed.”

Märkusele, et kusagilt ei tule välja, et Teder oleks aktsionär, vastas Parusk: "Jah, vabandust. Mitte Hillar Teder, vaid DeltaMax ja Rauno Teder, jah."

Hetkel kuum