Märt Belkin • 13. aprill 2017 kell 15:26

Eelarvekõnelused jätkuvad teisipäeval

Rahandusminister Sven Sester  Foto: Andras Kralla

Valitsus arutas täna nelja-aastast riigieelarve strateegiat, otsuseni siiski ei jõutud ja arutelu jätkub teisipäeval.

Ministrid arutasid eelarvestrateegiat täna kabinetinõupidamisel. Lõpliku otsuseni siiski ei jõutud ning kõnelused jätkuvad järgmise nädala teisipäeval, öeldi valitsuse kommunikatsioonibüroost.

Riigieelarve strateegiat on valitsuse liikmed üheskoos arutanud valdava osa sellest nädalast – esmaspäeval ja teisipäeval kogunesid ministrid kõnelusi pidama Sagadi mõisa.

Eelarvestateegia kõnelused on väldanud märtsi algusest saadik. Kuu lõpus ütles rahandusminister Sven Sester Äripäevale, et enamik läbirääkimisi riigiasutuste ja ministeeriumitega on lõpule jõudnud. Kui varem on nelja-aastase plaani kõnelusi peetud suvel ja eelarvearutelusid sügisel, siis tänavu soovib valitsus mõlemad kõnelused kevadel ära pidada.

Arutlusel investeeringud

Kõneluste käigus lepivad ministrid kokku ka investeerimisplaani. Veebruaris andis valitsus teada, et riik teeb aastatel 2018–2020 kokku 315 miljoni euro ulatuses strateegilisi investeeringuid, mis peaksid toetama majandust ja riigikaitset. Täpsed projektid selguvad arutelude käigus.

Juba on teada, et pea kindlasti liigub riik edasi Linnahalli renoveerimise projektiga ning kujundab selle konverentsikeskuseks. Ehitus maksab üle 100 miljoni euro, lõviosa summast tuleb siiski Tallinna linna eelarvest. Riigi panus on kahe aasta peale jaotatuna ligikaudu 40 miljonit eurot.

Varem on ka kokku lepitud, et riik annab omavalitsustele nelja aasta jooksul 62,5 miljonit eurot toetust üürikorterite loomiseks. Riigi toetus kataks kuni 50% kuludest ning toetust saab kuni 2,5 miljonit eurot projekti kohta. Pole välistatud ka Tartusse või Tallinna korterite rajamise toetamine.

Samas on hulk investeeringuid, mille kokkulepet veel pole. Näiteks taotleb kultuuriministeerium ERRi soovil viie aasta jooksul vähemalt 48,2 miljonit eurot rahvusringhäälingule uue telekompleksi rajamiseks Tallinnasse raadiomaja ja uudistemaja vahele. Pole tõenäoline, et valitsus plaani toetab.

Hetkel kuum