Äripäev • 7. juuli 2017 kell 7:34

Kanajevi logistikafirma lipsas langusest välja

Transiidikeskuse ASi omanik ja üks Eesti rikkamaid mehi Anatoli Kanajev  Foto: Andres Haabu

Erinevalt aasta varasemast, kasvatas Eesti ühele rikkamale ettevõtjale Anatoli Kanajevile kuuluv Transiidikeskus eelmisel aastal käivet, kasumit ja kasumlikkust.

Kui ettevõte müügitulu kerkis aasta varasemaga võrreldes 5% võrra 19,2mln euroni, siis kasumlikkus kasvas kiiremas tempos. Ärikasum kosus aastaga 45% võrra 3,6 mln euroni.

Ettevõtte juht Vladimir Popov selgitas, et stabiilse konteinerkäibe kõrval andis üldkaubaterminali kaubakäibe kasv olulise panuse ettevõtte tulemusse. 

“Ettevõte pingutused kompenseerida vähenenud Venemaa nõudlust Eesti oma eksportkaupadega on hakanud vilja kandma. Eesti ekspordile on konteinertransiit kujunemas heaks alternatiiviks – oleme investeerinud uutesse puidugraanulite ja vilja eksporti toetavate ladude ja ladustamiseks vajalike laborite arendamisse," selgitas ta. Kokku investeeris ettevõtte möödunud aastal 5 miljonit eurot ja plaanib tänavu panustada neli miljonit eurot "Tehtud investeeringud võimaldavad klientidel oma kaupa enne eksporti meie ladudes hoida, ümber laadida kui ka selle kvaliteeti mõõta,” kommenteeris Popov.

Möödunud aastal andis ettevõte tööd keskmiselt 229 inimesele, kelle keskmine kuutasu moodustas 1450 eurot ehk 8,2% aastatagusest enam.

Omanikutulu ettevõte mullu ei jaganud.

Transiidikeskus pakub laadungikäitluse, kaubaladude ja muid logistikateenuseid Muuga sadamas. 

Ettevõtte omanik on Kantauro OÜ, mille omanik on Anatoli Kanajev. Tegemist on Eesti ühe jõukama ettevõtjaga. Viimases Rikaste TOPis hindas Äripäev tema vara väärtuseks 90,5 mln eurot, mis andis edetabelis 18. koha.

Transiidikeskus kaotas tänavu senise pikaaegse juhi Erik Laidvee, kes asus juhtima Eesti Raudteed.

Hetkel kuum