Äripäev • 25. juuli 2017 kell 6:45

Kohtutäitur sai kohtult sugeda

Viljandi kohtutäitur Janek Pool käib tasu osas kohut.  Foto: Andres Haabu / Äripäev

Vaid mõned liigutused teinud kohtutäitur, kelle töö tulemusena ei laekunud sentigi, esitas võlgnikule tuhandetesse eurodesse küündiva arve, mispeale kuulutas maakohus seesuguse kohtutäituri tasu põhiseadusevastaseks, kirjutas Postimees.

Kurioossel kombel tuleb probleemi tõstatamise eest tänada riigile hiigelmaksuvõla tekitanud ärimeest, kelle vaidluse tulemusena Tartu maakohus juuni lõpus sellise otsuse tegi ja asja edasi riigikohtule uurimiseks saatis. Ärimehe nimi jääb aga kohtu otsusel saladuseks, sest kohus keelas hagi tagamise korras võlgniku isikuandmete ja maksusaladusega kaetud andmete avaldamise.

Igatahes sai lugu alguse 2015. aasta kevadel, kui nimetu ettevõtja äriline seis oli nõnda kehv, et maksuamet andis piraka, ligi poole miljoni eurose võla sissenõudmiseks Viljandi kohtutäiturile Janek Poolile. Viimane alustas menetlust, kuid ärimees jõudis kahe kolmandiku võla osas maksuametiga kokkuleppele. Pool ei saanud sisuliselt võlgnikult kätte ühtegi eurot, kuid nõudis siiski kopsakat tasu, mida ta seadusest välja loeb, kuid vastaspool arvab ning ringkonnakohus kinnitas seda, et selline käitumine riivab võlgniku omandiõigust, mis on kaitstud põhiseadusega.

Lõpliku seisukoha peab võtma siiski riigikohus, kuid istungi aeg ja otsuse langetamise kuupäev pole veel selged.

Loe täpsemalt Postimehest.

Hetkel kuum