Äripäev • 7 detsember 2017

Colonna ostis Tallinnas kaks ärihoonet

Roberto de Silvestri juhitud Colonna on Eestisse vahendanud üle veerand miljardi euro eest investeeringuid.  Foto: Andres Haabu

Eesti ja Baltimaade ärikinnisvarale spetsialiseerunud investeerimisfirma Colonna sõlmis kahe Tallinna ärihoone ostulepingu.

Masina ja Vesse tänaval asuvad hooned osteti kahe eraldi tehinguga, mille hinda pooled kokkuleppel ei avalda. Colonna tegevjuhi Roberto De Silvestri sõnul on mõlemad hooned rentnikega kaetud ja toodavad rahavoogu.

"Colonna on aktiivses investeerimisfaasis ja otsib ka edaspidi investeerimisvõimalusi äripindadesse. Eelkõige vaatame oma portfelli pikaajaliste üürilepingutega kaetud büroohooneid Tallinna kesklinnas," märkis De Silvestri.

Koos viimaste tehingutega on Colonna tänavu ostnud Eestis 7 ärikinnisvaraobjekti, kokku ligi 25 000 ruutmeetril.

Masina tänava ärihoone paikneb ajaloolise Zelluloosi kvartali naabruses, see ehitati 1921. aastal ja renoveeriti 2007. 1194ruutmeetrisel büroo- ja üüripinnal tegutseb 7 rentnikku.

Lasnamäel Vesse tänaval asuva 1997. aastal ehitatud 6800-ruutmeetrise lao- ja kaubanduspindadega hoone suurim rentnik on mööblikauplus Gigant. Hoonega tuleb kaasa võimalus kinnistut edasi arendada.

Colonna grupi vahendusel on investeeritud Balti kinnisvaraturule ligi 300 miljonit eurot. Ettevõtte portfelli kuulub 91 ärihoonet, milles on kokku üle 250 000ruutmeetri üüripinda ja üle 500 üürniku.

Hetkel kuum