Kristjan Pruul • 8. veebruar 2018 kell 6:45

Säästumarketite ümberehitamine pani Rimile põntsu

2017. aasta lõpuks muudetakse kõik Säästumarketid miniRimi kauplusteks.  Foto: ÄP fototoimetus

Säästumarketite ümberehitamine ja poodide ajutine sulgemine pidurdas eelmisel aastal nii Rimi Eesti kui ka kogu Baltikumi üksuse käivet, kirjutab Rimi emafirma ICA aastakokkuvõttes.

Rimi Eesti käive oli käibemaksuta arvestatuna möödunud aastal 377,6 miljonit eurot ja see vähenes aastaga 2,9 protsenti. Neljandas kvartalis vähenes poodide käive 4,6 protsenti.

Poodide ümberehitamise mõju suuruseks hindas ICA 2 protsendile Rimi Balticu 1,4miljardisest käibest, kasum vähenes selle tagajärjel 20 miljonit Rootsi krooni ehk ligikaudu 2 miljonit eurot. Ning kuigi kolm vahepeal suletud poodi neljandaks kvartaliks avati, ei taastunud nende käive täielikult ka neljandas kvartalis.

Sulgemisi-ümberehitamisi arvestamata kasvas käive Eestis eelmisel aastal 1,5 protsenti ning kasv tugines peamiselt hinnatõusule.

Kogu Baltikumi peale tegi Rimi möödunud aastal käibemaksu arvestamata 1,44 miljardit eurot käivet, mis oli 1,4 protsenti parem kui aasta varem. Kulumieelne kasum kasvas 893 miljoni Rootsi krooni ehk ligikaudu 90 miljoni euroni.

Rimil on Baltikumis aasta lõpu seisuga 259 poodi, neist 82 Eestis. Tänavu kavatseb poekett Baltikumis avada 6–8 poodi.

Kontserni käive kasvas möödunud aastal 2,7 protsenti, 106,5 miljardile Rootsi kroonile. ICA kasum oli 4 miljardit krooni ehk 20,5 krooni aktsia kohta.

Hetkel kuum