Äripäev • 2. märts 2018
Jaga lugu:

Äripäeva kujundus sai kõrgeima tunnustuse

Äripäeva kujundus- ja fototoimetuse juht Ivar Kuldver läinud aasta pressipeol aasta parima paberlehe kujunduse auhinda vastu võtmas.  Foto: Andres Haabu

Eesti Ajalehtede Liit (EALL) andis tänaõhtusel pressipeol kujunduse kategoorias kõrgeima tunnustuse Äripäeva ja Eesti Ekspressi uudiskülgedele.

Üle-Eestilise levikuga väljaannete kogu kujunduse kategoorias said hõbeauhinnad Äripäev (22. veebruari ja 8. juuni lehed) ja Eesti Ekspress (3. mai ja 8. novembri lehed). Pronksauhinna sai Õhtuleht (23. ja 28. detsembri lehed). Äripäeva paberlehe kujundajad on Ivar Kuldver ja Estel Eli.

Avatud rühma hõbeauhinna vääriliseks tunnistati Äripäevas 22. detsembril ilmunud lugu „Välisspetsialisti teekond“, Pärnu Postimehe 3. juuni esikülg, Postimehe AK esikaane kujundus 22. aprillil „Karuteene Tallinnale“ ja Eesti Päevalehes ilmunud „Eesti mõjukad 2017“ sari (ilmus 20. – 24. novembril ilmunud lood).

Foto: Ivar Kuldver

Digitaalsete üksikprojektide kategoorias sai pronksauhinna Äripäeva „Uue aja kangelased Eesti kroonil“ (30. juuni 2017). Töö autorid on Äripäeva infograafika kujundaja Miguel Alvarez Aparicio ja toimetaja Viivika Rõuk. Hõbeauhinna sai Postimehe „Postimees 160“ veebiraamat“ (aprill 2017) ja kuldauhinna Delfi „Me armastame mandariine“.

Täna avalikustati pressifoto aastanäitusel ka fotoauhindade võitjad. Parima portreefoto auhinna sai Andras Kralla Äripäevas ilmunud fotoga, millel on kujutatud pensioniikka jõudnud vennad Tavi (81) ja Valde Nirk (85).

Eesti Ajalehtede Liidu žürii valis uuriva ajakirjanduse ehk Bonnieri preemia 2017. aasta võitjaks Äripäevas ja Postimehes ilmunud lood rahapesust Eestis.

Äripäevas olid lugude autorid Piret Reiljan ja Marge Väikenurm ning nende artiklid olid 4. septembril ilmunud „Aserite pesumasin: 2,5 miljardit huugas läbi Eesti“, 6. septembril ilmunud „Rehe juhitud Danske oli offshorkade paradiis“ ja 20. novembril ilmunud „Danske siseelu: ähvardustest paanika ja teeskluseni“.

Postimehes on lugude autorid Joosep Värk ja Risto Berendson ning nende lood on 20. märtsil ilmunud „Eesti pankade kaudu pesti hiiglaslik kogus raha“, 21. märtsil ilmunud „See kõlab väga ebaloogiliselt“, 22. märtsil ilmunud „Moldova raha haihtus Põhja-Tallinna sadamas“ ja 23. märtsil ilmunud „Rahapesu võttis ameti ka Rasmannilt“.

Jaga lugu:
Hetkel kuum