Äripäev • 20. märts 2018
Jaga lugu:

Hommikuprogrammis: kuidas IKEA ja Amazoni plaanid Eestit mõjutavad?

Äripäeva raadio kolmapäevane hommikuprogramm võtab vaatluse alla selle, kuidas mõjutab Eestit ja meie ettevõtteid IKEA otsus laieneda elamuturule ning Amazoni plaan minna Rootsi turule.

Amazoni Rootsi mineku mõju Eesti tarbijatele ja Eesti netikaupmeestele kommenteerib DPD Eesti ASi juht Rainer Rohtla.

Teise saatekülalisena räägib Kodumaja ASi juhataja Andrus Leppik, mida tähendab Helsingin Sanomate info, et IKEA siseneb Kodumaja moodulite abil Soome kortermajade turule.

Intervjuu annab ka enam kui miljoni euro eest OEG aktsiaid omav vandeadvokaat Indrek Naur, kes ütleb otse, mida ta väljaostupakkumisest arvab ja kuhu ta OEG müügist saadava raha investeerib.

Värskelt Londonist tulnud ÄP börsitoimetuse ajakirjanikult Kaspar Allikult uurime aga, mida LHV ja teised Eesti ettevõtted Londonis toimetavad.

Programm jätkub järgmiste saadetega.

11.00-12.00 "Triniti eetris". Eesti seadustes ei ole seni defineeritud mõistet ärisaladus ja selleteemalised vaidlused ei ole seni positiivse lahenduseni jõudnud. Peagi Eestis rakenduv Euroopa Liidu direktiiv võib seda olukorda muuta. Kuidas hakkavad seadused paremini ettevõtjat kaitsma ja mida muutus ettevõtjale tähendab, seda selgitab Triniti partner ja vandeadvokaar Villu Otsmann. Saadet juhib Kadri Põlendik.

13.00-14.00 "Delovõje ljudi". Saatekülaliseks on finantsnõustamise teenuseid pakkuva Redgate Capitali partner Valeria Kiisk. Saates tuleb juttu Eesti majandusest, erasektori investeeringutest ning sellest, kuidas naisena meeste seltskonnas olla edukas investeerimise valdkonnas. Saatejuht Alyona Stadnik.

15.00-16.00 „Fookuses“. Saates räägime Eesti parimast tööandjast ja sellest, milline on kõige meeldivam töökeskkond. Sõna saavad Eesti Energia personalidirektor Tiina Drui ja CV-Online'i turundusjuht Rain Resmeldt Uusen, värbamisjuht Maris Martin ja värbamise projektijuht Reili Purkas. Saatejuht Liis Amor.

Jaga lugu:
Hetkel kuum