Äripäev • 13. juuni 2018 kell 12:00

Kanajev sai veekeskuse planeeringu

Ärimees Anatoli Kanajev  Foto: Andres Kralla

Kümme aastat kestnud menetluse lõpuks sai endine transiidiärimees Anatoli Kanajev lõpuks detailplaneeringu, mis lubaks tal rajada Pirita tee äärde vee- ja tervisekeskuse.

Maarjamäe memoriaali ja Eesti Näituste paviljonide vahele jäävale 3,6hektarilisele maa-alale peaks plaanide kohaselt tulema kuni kuuekorruseline hotell, milles asub ka veekeskus. Aadressi järgi on alal kinnistud Pirita tee 32, Pirita tee 50 ja Maarjamäe tn 11.

2011. aastal ütles Kanajev Äripäevale, et tahaks sinna ehitada 200kohalise hotelli, keskuses võiks tööd saada 250-300 inimest.

Detailplaneeringu algatamist taotles transiidiärimehele Anatoli Kanajevile kuuluv Kantauro OÜ, mis tegi seda juba 2008. aastal.

Planeeringu pärast tuli pikalt vaielda lähikonna eramute ja korterelamute elanikega, kelle hinnangul oli tegemist üldplaneeringu muudatusega. Varasema planeeringu järgi oli ala mõeldud üksikelamute ehitamiseks.

Maarjamäe tänava elanikud oli seisukohal, et planeeritud kuni 6korruseline hoone on põhjendamatult suur ega ei sobi Maarjamäe lossi kõrvale.

Hetkel kuum