Elisa vahetab ärikliendi üksuse juhti

18. juuni 2018, 11:12
Margus Vaino (senine Santa Monica Networksi juht)
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180618/NEWS/180619704/AR/0/AR-180619704.jpg

Elisa Eesti ärikliendiüksuse juhi kohale tõuseb Santa Monica Networksi juhtinud Margus Vaino. Senine ärikliendiüksuse juht Jüri Teemant otsustas teha karjääris kannapöörde ning võtta vastu väljakutse uues valdkonnas.

20. juulil asub Elisa Eesti ärikliendiüksuse juhi ja juhatuse liikmena tööle senine Santa Monica Networks tegevjuht Margus Vaino, teatas telekomifirma.

Ristsünergia loomine

Elisa ja Santa Monica Networks liitusid eelmisel aastal. Senist koostöökogemust Vainoga mäletab senine ärikliendiüksuse juht Jüri Teemanti vaid hea sõnaga.

„Santa Monica on fantastiliselt arenenud ettevõte, kelle klientideks on Eesti suurimad äriühingud. Paljudes nendes pole veel Elisa teenuseid. Elisa arengustrateegia põhifookuseks ongi ristsünergia loomine,“ rääkis ta.

See tähendab, et ärikliendile mõeldud pakkumised peavad arenema IT teenuste suunal. Turule tähendab see senisest suuremat pakkumiste valikut. „Nende eesmärkide teostamiseks on Margusel kõrgelt arenenud oskused,“ leidis Teemant.

Üle kahekümne aasta nii Eestis kui ka välismaal telekomifirmades tegev olnud Teemant põhjendas lahkumist vajadusega aeg maha võtta. „Mida tulevik toob, ma veel ei tea,“ sõnas ta.

Uued IT lahendused 

Elisa tegevjuht Sami Seppänen näeb kahe ettevõtte kompetentsi ühendamist loomuliku sammuna. „Elisal ja Santa Monica Networksil on palju kattuvaid kliente ning näeme, et suudame üheskoos oluliselt rohkem tõhustada klientide äriprotsesse. Samuti toetada ettevõtteid digitaliseerimisel,“ sõnas Seppänen.

Margus Vaino ise märkis, et esimesena keskendutakse Elisa äriklientide teenuste ja Santa Monica Networksi era- ja riigisektori infrastruktuurilahenduste ühendamisele.

"Äri ja IT lähenevad teineteisele üha enam, sest aitavad luua uusi võimalusi ja viia e-lahenduste abil organisatsioonide toimimise ja infovahetuse täiesti uuele tasemele,“ rääkis ta.

Tele 2 kommunikatsioonijuht Kertu-Kätlin Käis sõnas, et praegu on kõigil telekommunikatsiooniettevõtetel Eestis fookus uutel IT lahendustel.

"Vahetused juhtkonnas on tavapärased. Kindlasti on ka Elisa uuel ärikliendiüksuse juhil oma nägemus, millises suunas telekommunikatsioonisektor võiks areneda," sõnas Käis.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. June 2018, 11:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing