Äripäev • 8. september 2018 kell 7:13
Väino Kaldoja võtab miljon eurot dividende.  Foto: Erik Prozes

Väino Kaldoja võtab miljoni dividende

Mercedes-Benzi ning hulka teisi tuntud autobrände esindava Silberauto omanik Väino Kaldoja võtab ettevõttest miljon eurot dividende.

Silberauto käive oli mullu 342,5 miljonit eurot, mida oli pisut vähem kui möödunud aasta näitaja 348,3 miljonit eurot. Ka puhaskasum jäi ühtlasi aasta varasemale tasemel pisut alla: toona oli see 8,1 miljonit eurot, mullu jäi aga alla 7,8 miljoni euro.

Silberautol on turustuslepingud Daimleiga Mercedes-Benz sõidukite müügiks ja müügijärgseks teeninduseks Eestis ja Leedus. 2015. aastal kirjutati alla ka leping Maserati luksuslike sportautode müügi ja teeninduse alustamiseks Eestis, selgub majandusaasta aruandest. Samuti on Silberauto sõlminud Mitsubishi Motorsiga lepingud Mitsubishi autode ja väikeste tarbesõidukite turustuseks ja müügijärgseks teeninduseks Eestis.

Müügitulust kõige suurema osa ehk 202 miljonit eurot teenis Silberauto mullu Leedus, Eesti saagiks jäi 100 miljonit eurot. Lisaks teeniti 14 miljonit eurot Lätis ja 12,7 miljonit Poolas. Käivet tuli ka näiteks Saksamaalt, Soomest, Itaaliast ja Hollandist.

Lõviosa Silberauto käibest andis just transpordivahendite müük, millest teeniti 274,6 miljonit eurot. Tähtsuselt teine valdkond oli varuosad ja remont, mis tõi sisse 58,9 miljonit. Väiksema tähtsusega oli autode rent, millest Silberauto teenis 5,9 miljonit eurot.

Töötajaid oli Silberautol mullu keskmiselt 542 ehk kümne võrra rohkem kui aasta varem. Ka palgakulu kasvas tunamulluselt 10,3 miljonilt üle 11,5 miljoni euro. Ühe töötaja kohta oli keskmine brutopalk umbes 1772 eurot.

Silberauto omanik on 55,3% ulatuses mulluses Äripäeva Rikaste TOPis 19. koha pälvinud Väino Kaldoja eraisikuna. Ülejäänud osa Silberautost kuulub Veerenni Autokeskus OÜ-le, mis omakorda kuulub täielikult Kaldojale.

Ettevõtja on otsustanud võtta Silberautost ka miljon eurot dividendi. Pärast seda jääb ettevõttesse jaotamata kasumit üle 75 miljoni euro.

Hetkel kuum