Äripäev • 2. oktoober 2018 kell 13:03

Selgusid aasta töösturi nominendid

Toomas Kalev, Heiki Einpaul ja Arno Kütt on aasta töösturi nominendid.  Foto: Äripäev

Aasta töösturi konkursile esitati 13 kandidaati, kelle hulgast valis žürii välja kolm nominenti. Aasta tööstur kuulutatakse välja 22. novembril toimuval konverentsil "Tööstuse äriplaan".

Nominendid on:

Arno Kütt, Cleveron

Esitaja: Eesti Masinatööstuse Liit

Põhjendus: Arno Kütt on tõestanud, et sellises kohas nagu Viljandi on Eesti kapitalil põhineval ettevõttel võimalik maailmatasemel toodet arendada ja seda ka edukalt müüa. Varem ei oleks keegi uskunud, et Tallinna insenerid kolivad Viljandisse. Nüüd on see uus reaalsus. Cleveroni meeskond on proaktiivne, magneetiline ja kujundab maailmas väga positiivsel tasemel kogu Eesti ja meie tööstuse mainet.

Heiki Einpaul, Hekotek

Esitaja: Äripäev

Põhjendus: Hekotek on silmapaistev masinatööstusettevõte, mille areng on märgatav. Alles augustis selgus, et Hekotek on sõlminud 13miljonilise lepingu, mille järgi tarnitakse täiskomplekt puidugraanulitehase seadmeid Nghe AN provintsi Vietnamis. Tegemist on Eesti mõistes tõeliselt suure tehinguga ja see on kindel alus Heiki Einpauli esitamiseks aasta töösturi konkursile. Veelgi enam, ettevõte loodab, et tegemist on alles esimese projektiga mitmest Aasias. Äripäeva mõistes toetab Einpauli ka asjaolu, et tegemist on töösturiga, kes võtab julgelt sektori nimel ka ajakirjanduses sõna.

Toomas Kalev, Harmet

Esitaja: Eesti Puitmajaliit

Põhjendus: Meie hinnangul on puitmajasektori kõige kõvem tegija hetkel kindlasti Toomas Kalev Harmet OÜst. Eriti märkimisväärne on see, et kui eelmisel aastal valmis nende tehas, siis käesolevaks hetkeks on nad kõik automaatliinid ka suurepäraselt tööle saanud. Tehases toimuv on puitmajasektori kontekstis lihtsalt muljetavaldav.

Aasta töösturi konkurss

Aasta töösturi konkurssi korraldavad Äripäev, Tööstusuudised.ee ja ABB Eesti.

Aasta töösturi valimise eesmärk on tunnustada tööstusettevõtete juhte ja nende pingutusi oma ettevõtte ja sektori arendamisel. Konkursil selgub juht, kes on edukalt arendanud ettevõtet ja eksporti, viinud läbi olulisi projekte või tehinguid, panustanud sektori arengusse läbi investeeringute, laienemiste või tootearenduse. Samamoodi võib võitja olla tööstussektori eestkõneleja, kes julgeb sektori nimel ka avalikult sõna võtta ja on seeläbi teinud sektori kuuldavamaks.

Konkurss kuulutati välja 5. septembril, kandidaate sai esitada kuni 21. septembrini.

Žüriisse kuulusid Tanel Rebane (EAS), Jukka Patrikainen (ABB), Igor Rõtov (Äripäev), Mait Palts (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda) ja Kaupo Reede (MKM).

Hetkel kuum