Lauri Leet • 16. november 2018 kell 11:21

Edukaim kinnisvaraettevõte: iga objektiga tuleb eristuda

Mulluse edukaima kinnisvaraettevõtte Fausto Capitali üks edu saladustest on soov iga arendusobjektiga mingis kindlas aspektis konkurentidest eristuda.

Fausto Capitali üks lähiaja olulisemaid objekte Fahle Park Tallinnas.   Foto: Fausto Capital

2017. aasta kinnisvaraettevõtete tabeli liider OÜ Fausto Capital suutis teenida üle viie miljoni euro müügitulu, samal ajal kui ettevõtte ärikasum ulatus koguni 18 miljonini. Varem nime OÜ Vironia Keskus kandnud Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraettevõte arendab, üürib välja ja haldab eelkõige kaubanduskeskusi, büroohooneid ning mitmeotstarbelisi hooneid. Edukal 2017. aastal tegeleti olemasoleva kaubandus- ja büroohoonete portfelliga ning valmistati ette ka uusi objekte.

Väike fokuseeritud meeskond

Tänavuseks aastaks oli Fausto Capitali peamine eesmärk olemasolevate äripindade edukas majandamine ning uute arendusprojektide – Fahle Park kvartali esimese etapi ja Turu Plaza ärihoone – hoonestamine ning edukas avamine 2019. aasta esimeses ja teises kvartalis.

Fausto Capitali juhatuse liige Kenneth Karpov selgitab, et ettevõtte edu taga on spetsialiseerumine. “Oleme spetsialiseerunud valdavalt ärikinnisvara arendamisele ja haldamisele ning see on võimaldanud üsna väikse meeskonnaga fokuseeritult tegutseda ning saavutada suhteliselt häid tulemusi,” kõlab eduka ettevõtte juhatuse liikme kommentaar. “Tegeleme iga potentsiaalse üürnikuga personaalselt ning katsume leida just temale parim lahendused.” Karpov selgitab, et iga arendusobjektiga püütakse kindlates aspektides konkurentidest eristuda. “Konkurentsieeliseks võib olla näiteks parem asukoht, soodsam hind, paindlikumad, ruumilahendused või muud äripindade üürnikke huvitavad tingimused.”

Loe Äripäeva teemaveebist Kinnisvarauudised.ee, mis veel on aidanud Fausto Capitalil tabeli tippu tõusta.

Hetkel kuum