Äripäev • 19. november • 1 min
Jaga lugu:

"Danske ei võtnud minu hoiatusi tõsiselt"

Danske Banki vilepuhuja Howard Wilkinson täna Taani parlamendi ees ütlusi andmas.
Danske Banki vilepuhuja Howard Wilkinson täna Taani parlamendi ees ütlusi andmas.  Foto: Reuters/Scanpix

Danske Banki vilepuhuja ütles täna Taani parlamendile, et panga juhtkond ei võtnud tema hoiatusi tõsiselt, kirjutas Reuters.

Mees, kes aitas avalikuks tuua 200 miljardi euro ulatuses kahtlase raha liikumist Danske Bankis, andis täna Taani parlamendi ees ütlusi. Howard Wilkinson töötas panga Balti üksuses aastatel 2007-2014.

Wilkinson ütles, et panga juhtkonna kõrgemal tasemel oli 2014. aastal kummaline huvipuudus selle vastu, et panga Eesti haru kaudu liikusid kahtlased rahaülekanded.

Danske Bank on omaks võtnud, et tema rahapesuvastane kontroll Eesti filiaalis oli ebapiisav, aga septembrikuises raportis märgiti, et ettevõtte juhtkond täitis oma kohustusi nõutaval viisil.

Wilkinson on Taani meediale öelnud, et tuleb tunnistusi andma vastumeelselt. „Ausalt öeldes olen siin, sest tunnen vastutust selle eest, et aitan taanlastel aru saada, mis on juhtunud,“ vahendab Kauppalehti.

„On piinlik, et me räägime nendest asjadest aastal 2018. Need oleks tulnud selgeks rääkida 2013. On skandaalne, et minu nimi on avalikkusesse lekkinud,“ ütles Wilkinson Börsenile.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt