Allan Rajavee • 20. november 2018 kell 12:41

Nordica tõmbas turundust koomale

Nordica reisilennuk maandumas kodubaasi ehk Tallinna Lennujaama  Foto: Jaanus Lensment, Postimees/Scanpix

Nordica teatas novembri alguses, et alates 14. jaanuarist suletakse turuolukorra tõttu kolm otseliini. Seoses sellega koondati kontori poolelt 9 töökohta, suur osa neist puudutas turundust.

Nordica pressiesindaja Toomas Uibo sõnul oli koondamine avalik info.

Tõepoolest teatas Nordica, et liinide sulgemisega seoses koondatakse kontorist 9 töökohta, kuid pressiteates ei täpsustatud, mis osakonnast.

Uibo sõnul on tegemist strateegilise otsusega. „Tegemist on Tallinna baasi puudutava muudatusega, kus opereerib ainult Nordica,“ selgitas Uibo. Tema sõnul soovib ettevõte keskenduda tulevikus rohkem teenuse ekspordile, mistõttu pole Tallinna baasi vaja enam nii suurt turundusressurssi ja see rakendatakse pigem ekspordi edendamisse.

Nordica käitab ühtekokku 19 lennukit, millest kümmekond alustab oma päevatööd Tallinna baasist. Lennukite arv järgmise aasta plaanide kohaselt ei vähene, pigem võib see uute ekspordiprojektide lisandumise korral suureneda. Nordica tütarfirma Regional Jet jätkab kasvamist ning nõudlus uute pilootide ja pardateenindajate järele on endiselt suur.

Nordica ekspordib lennuteenuseid Rootsi, Taani, Poola ja Hollandisse ning annab tööd rohkem kui 500 lennundusspetsialistile Eestis ja välisriikides.

Nordic Aviation Groupi käive oli eelmisel aastal 82,9 miljonit eurot ja kasum 0,85 miljonit eurot.

Hetkel kuum