Ken Rohelaan • 31. jaanuar 2019 kell 9:16

Võlgades Weekendi raha ootajad said tagasilöögi

Ansambel 5MIINUST ootab Weekendi korraldajalt võla tasumist.  Foto: Liis Treimann

Harju maakohus võttis menetlusse Weekend Festival Balticu pankrotiavalduse ja määras kohtuistungi pankrotiavalduse läbivaatamiseks, teatas kohus kolmapäeval.

Kohus määras Weekend festivali korraldajafirma kohtuistungi 19. veebruarile ja keelas võlgnikul ajutise pankrotihalduri nõusolekuta kogu vara käsutamise. Samuti käskis kohus peatada võlgniku vara suhtes toimuva sundtäitmise.

Pärnu maakohus oli enne Harju maakohtu otsust jaanuaris teinud nelja võlausaldaja avalduse alusel ettepanekud tasuda konkreetsed summad.

Pärnu maakohus tegi Weekend Festival Balticule ettepaneku maksta G4S Eestile ligi 2600 eurot, Linexile ligi 1400 eurot, Maivelile 6200 eurot ja Olerexile üle 2600 euro.

25% või pankrot

Detsembris kirjutas Äripäev, et ettevõtjad, kes ootavad siiani suvel toimunud Weekendi festivali korraldajatelt raha, said siis hoopis üllatava pakkumise: võtad võlast 25% või me läheme pankrotti.

Pakkumisest kuulnud ettevõtjad pidasid seda naeruväärseks. Mõni plaanis siis minna kohtusse.

Oktoobris kirjutas Äripäev mitmest ettevõttest, kelle ees on festivalil võlad üle 20 000 euro. Sellises summas oli raha saamata ka aasta tagasi oma transpordifirmaga Tuisutrans alustanud Hanno Tuisul. “Alustavale firmale on see päris suur pauk,” tõdes Tuisk toona ja kinnitas alles eelmisel kuul, et ei ole raha endiselt näinud.

Autovedaja Hanno Tuisk tõdes, et 20 000 euro saamata jäämine on alustavale ettevõttele suur löök. Tuisk kirjeldas, et augustikuu oli tal Weekendi jaoks töötades tihe: tema käest käis läbi 38 vedu. Nende hulgas oli merekonteinereid, mille vedamiseks tellis ta kraana.  Foto: Andras Kralla

Tuisk ei olnud detsembris saanud ka võlausaldajatele saadetud pakkumist, mille tingimused pidid olema kõigile võlausaldajateel võrdsed. Küll aga võrdles ta ajakirjanikult pakkumisest kuuldes, et mida arvaks Weekendi festival, kui ta tooks nelja koorma asemel kohale ühe ja raha küsiks ikka nelja koorma eest.

Hetkel kuum