Weekendi festivali korraldajafirmal on kogunenud üle 2,5 miljoni euro kohustusi, varasid on aga ettevõttel 4000 eurot. Ettevõtte kaks pangakontot on tühjad.
- Weekend Festivali korraldajafirma juht John Rugemalira kaitsjaga täna Harju maakohtus. Foto: Andras Kralla
Weekend Festivali korraldajafirma juht John Rugemalira saabus täna kohtusse, sest Weekend Festival Baltic taotleb pankrotti. Rahalised raskused tulid ettevõtte hinnangul vääralt prognoositud eelarvest, mille koostas ettevõtte Eesti büroo selle tollase juhi Henri Lindali juhtimisel. Lõpliku otsuse tegi aga juhatuse liige.
Arvestatust nõrgema tulemuse tõi korraldajate väitel piletite müügi langus ja festivalil kasutatud sularahavaba müügisüsteem, mis pidi festivalil tarbimist kasvatama, kuid hoopis vähendas seda.
Kohustusi on festivalil tööd teinud ettevõtjate ees üle 816 500 euro. Suurimad võlausaldajad on näiteks tellinguäris tegutsev AS Telinekataja üle 116 000 euroga, heli- ja lavatehnika rentimisega tegelev Eventech rohkem kui 65 000 euroga ning joogitootja A. Le Coq üle 51 000 euroga. Välikäimlaid rentiva Kemmerlingi ees on võlg pea 40 000 eurot.
Võlgniku suhtes on käimas ka menetlus ettevõtte Tuisu Trans nõudmisel. Nõude suurus on üle 18 000 euro. Kokku on ettevõttel kohustusi üle 2 miljoni euro.
Ettevõte pea varatu
Ajutise pankrotihalduri Martin Krupi hinnangul on ettevõttel käegakatsutavaid varasid selle kõrval vaid 4000 eurot. Ka ettevõtte kaks pangakontot on tühjad.
Ülejäänud vara koosneb nõuetest peamiselt teiste riikide ettevõtete vastu, kellelt raha saamise osas kindlust ei ole. Võib juhtuda, et ettevõte saab siiski kätte ka toetuse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS). Krupp ütles, et EAS ei ole toetuse maksmise osas kindlat „ei-d“ öelnud, kuid EAS ei ole ka kindel, kas nad peaksid võlgnikule toetuse tasuma. 2 nädalat tagasi pidas EAS Krupi sõnul maksmist veel tõenäoliseks.
Krupp hindas, et Weekend Festival Balticul ei ole võimalik oma tegevust jätkata, sest see eeldaks väga suure raha kaasamist. Samuti on tema sõnul selge, et võlgnik on maksejõuetu. Kohtuniku küsimuse peale, kas keegi sooviks festivali investeerida, ütlesid Weekend Festival Balticu esindajad, et ei ole.
Detsembris kirjutas Äripäev, et Weekendi korraldajafirma pakkus võlausaldajatele, et maksavad võlast 25% osamaksetena. Korraldajafirma kaitsjad ütlesid kohtus, et selle kompromissi abil oleksid nad saanud korraldada tänavu festivali Tallinnas, kuid enam seda võimalik teha ei ole. Lisaks püüti finantseeringut leida ka mujalt.
Krupp märkis tagasivõitmise võimaluste kohta, et on tehtud tagasimakseid võlgniku juhatuse liikmega seotud äriühingutele ning võib olla, et ühte võlausaldajat on teistele eelistatud.
Arutati ka selle üle, et Weekendi korraldajafirma andis pankrotiavalduse sisse liiga hilja, kuna pidi olema rahalistest raskustest varem. Weekend Festival Baltic sellega ei nõustunud.
- John Rugemalira. Foto: Andras Kralla
Seotud lood
Weekend Festivali korraldajafirma on jätnud arveid maksmata ning lasi lahti Tallinna kontori töötajad, lisaks tekkis ettevõttel eelmisel nädalal riigi ees 167 000eurone maksuvõlg.
Populaarne ansambel 5Miinust tõdes Äripäevale saadetud kommentaaris, et kuigi Weekendi korraldajate võlg pole bändi ees suur, on räpigruppi esindav jurist hakanud siiski koostama maksekäsku.
Soome leht Talouselämä kirjutas, et Wknd Festival Oy on partneritele võlgu üle 140 000 eurot.
Ettevõtjad, kes ootavad siiani suvel toimunud Weekendi festivali korraldajatelt raha, said nüüd hoopis üllatava pakkumise: võtad võlast 25% või me läheme pankrotti.
Ajalugu kordub: möödunud aasta 26. septembril esitleti Berliinis intrigeerivaid telefone Xiaomi 13T ja Xiaomi 13T Pro, tänavu, samuti 26. septembril ja samuti Berliinis esitles Xiaomi oma uusimaid telefone
Xiaomi 14T ja
Xiaomi 14T Pro. Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele