Air Balticu juht: see oli vallandamiseks halvim aeg
Läti lennufirma Air Balticu pikaaegune juht Martin Gauss ütles riigi televisioonis otsesõnu, mida ta enda vallandamisest arvab, ja lisas, et praegu oli selleks kõige halvem aeg, vahendab Läti ringhäälingu uudisteportaal.
Läti lennufirma Air Balticu pikaaegune juht Martin Gauss
Foto: Andres Haabu
Gauss ütles Läti televisioonis, et tema vallandamisest teatamise viis sarnaneb Lätist idapoolsetes riikides nähtud stseenidega, ta aeti minema nagu koer. Tema sõnul oli talle suur üllatus, kui aktsionäride koosoleku päevakorda, kus oli kavas kinnitada iga-aastased majandusnäitajad, oli lisatud tema vallandamise punkt.
Pärast Läti majandusministri üleskutset vahetada Läti lennufirma Air Balticu juhtkond mitme tuhande lennu tühistamise järel välja, ütles ettevõtte tegevjuht Martin Gauss, et poliitikute otsused kahjustavad tihti lennufirmat.
Saksamaa lennufirma Lufthansa investeerib strateegilise investori lepingu kohaselt Läti Air Balticusse 14 miljonit eurot vähemusosaluse saamiseks ja saab koha lennufirma juhatuses, teatas Air Baltic.
Läti riiklik lennufirma Air Baltic emiteeris 340 miljoni euro väärtuses viieaastaseid võlakirju ning Läti valitsus ostab neid 50 miljoni väärtuses, vahendas Bloomberg.
USA suurim investeerimispank Goldman Sachs ning Šveitsi suurim pank UBS tõstsid järjekordselt kulla hinna prognoose, sest keskpankade nõudlus saab olema oodatust veelgi suurem ning aina rohkem investoreid otsib kaitset majanduslanguse ja geopoliitiliste riskide eest.