10. peatükk

Kuidas ettevõtte algusteel nutikalt kulusid vähendada?

Mis on sisuturundus?

E-kaubandusliidu selle aasta jaanuari statistika kirjeldab ehedalt, kuidas interneti teel kaupu turustavate kaupluste müük kasvab jõudsalt. Võtame näiteks, et alustav ettevõte A sihib oma turgu just online-äris, arendades rahvusvahelisele turule mõeldud e-poodi. Vaatame, kuidas ta kulusid säästa saab.

Office 365 Pilvekontori terviklahenduse kasutuselevõtt annab võimaluse keskenduda äriprotsesside ülesehitamisele, samuti jääb klientidega suhtlemisele rohkem aega.

Väldi suuri investeeringuid, madalad püsikulud algusest peale

Firma rajamisel on ettevõttel vaja nimelist domeeni, äriklassi e-postiteenust ja kontoritarkvara programme (nt Excel, Word), mis moodustavad eelarvest märkimisväärse osa. Et kulutusi vähendada, on hea alternatiiv pilveteenuste kasutusele võtmine. Office 365 Pilvekontor teenust kasutades ei pea soetama kallist serverit või igal aastal programmide litsentse uuendama. Teisisõnu ei ole ettevõttel A vaja kohe alguses investeerida suuri summasid.

Ettevõte A alustab ühe töötajaga, kuid alustav äri on kasvav. Üsna pea on vaja tiimi suurendada. Pilvekontoriga saab igale tiimiliikmele sobiva lahenduse valida, vältimaks olukorda, et makstakse litsentside eest, mida töötaja ei pruugi kasutadagi. Lisaks on igal tiimiliikmel hea ülevaade käimasolevast tööprotsessist. Seega on alustaval ettevõttel kindlasti mõistlikum valida madala püsikuluga teenus, mis aitab vältida suuri väljaminekuid ning ettenägelikumalt prognoosida püsikulusid.

Teisisõnu võib hinnanguliselt säästa aastas sadu või isegi tuhandeid eurosid.

Office 365 Pilvekontori terviklahendusega pääsed tööfailidele ligi igalt poolt. Nii võid tööasjadel silma peal hoida kusiganes.

Rohkem aega äriarendamisele ja klientide võitmiseks

Pilveruumi kasutamine tõstab töö efektiivsust ja vähendab nn paberimajandusega tegelemist. Terviklahenduse kasutuselevõtuga ei pea pakkujatelt erinevaid teenuseid ükshaaval sisse ostma. See tähendab ka vähem lepingute sõlmimist ja üht arvet iga kuu lõpus.

Ettevõtte A jaoks on efektiivne ajakasutus praeguses etapis ülioluline, kuna see annab võimaluse keskenduda äriprotsesside ülesehitamisele, samuti jääb kliendibaasi loomisele ja nendega suhtlemisele rohkem aega.

Tiimiliikmed kogu aeg ühises infoväljas

Kontori rentimine ei pruugi olla alguses majanduslikult mõistlik, kuna töötajaid on vähe. Ettevõte A tiimiliikmed töötavad igalt poolt, tihti tuleb ette ka rahvusvahelisi tööreise. Omavahel tuleb arutada pakkumisi ja eelarveid, vajadus on pidevaks infovahetuseks ja failidele ligipääsemiseks.

Terviklahendusega tuleb aga kaasa 1 TB pilvesalvestusruum kasutaja kohta, mis mahutab ka suuremad failid ja jätab ruumi varukoopiateks. Seetõttu ei ole vaja kasutada eraldi failiedastusprogramme.

Kohe alguses tuleks mõelda ka turvalisuse küsimusele: kuidas hoiustada delikaatseid töödokumente, klientide andmeid jms. Näiteks Office 365 Pilvekontoriga tagatakse klientide andmete säilimine rahvusvaheliselt sertifitseeritud kõrgeima turvalisustasemega andmekeskustes. Nii maandatakse riske, juhul kui arvuti katki läheb või telefon kaob. Uuri lähemalt, kuidas Office 365 Pilvekontor saab Sinu ettevõttele kasulik olla: elisa.ee/pilvekontor.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
UURING: Pilveteenused aina populaarsemad

  • 9 ettevõtjat 10st leiab, et Office 365 Pilvekontor annab võimaluse kokkuhoiuks
  • 8/10st peab Office 365 Pilvekontori eeliseks eri seadmetes töötamise võimalust
  • 8/10st peab oluliseks argumendiks võimekust pääseda failidele ligi ka välismaalt *

* Allikas: Elisa 2016. aasta uuring Eesti ettevõtete seas, 200 vastajat üle kogu Eesti.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. June 2017, 14:48
Otsi:

Ava täpsem otsing