Pensionikasv võib ära jääda

20. märts 2001, 08:16

Mõõdukast sotsiaalministri Eiki Nestori lubadus kergitada 1. aprillist pensione võib tähendada eakate inimeste ninapidivedamist juhul, kui valitsus täna pensionitõusu edasi lükkab, kirjutab Postimees.

Pensionitõstjate leeri esindab Eiki Nestor koos Mõõdukatega ning suure küsimärgi seadis selle kohale Reformierakond eesotsas rahandusminister Siim Kallasega.

Rahandusministeeriumi nõuniku Daniel Vaariku sõnul ohustab Nestori soovitud pensionitõus pensionide väljamaksmist aastal 2002.

?Valitsus peab nüüd täna näitama, kust siis raha ära võtta, et pensionid tõuseksid. Eelarvekultuuri seisukohalt on kokku leppimata lubadused väga ohtlikud, sest nüüd peab terve valitsus põhjendama lubaduste ärajäämist,? rääkis Vaarik.

Pensionitõusu katteallikana näeb sotsiaalministeerium seni veel moodustamata pensionikindlustuse reservi laialijagamist ja Vaariku sõnul on see rahandusministeeriumile vastuvõetamatu.

?Pensionikindlustuse eelarve on tänahommikuse seisuga miinuses ligi 30 miljoni krooniga. Kokkuvõttes on pensionikindlustus ülejäänud riigieelarve ees võlgu ligikaudu 80 miljonit krooni, arvestades ka möödunud aastate võimalusi ületanud pensionikulutusi,? edastas rahandusministeerium.

Pensionide tõus 1. aprillist tooks endaga rahandusministeeriumi hinnangul ka pensionide väljamaksmisega seotud kulude kasvu tuleval aastal veel täiendavalt 230 miljoni krooni võrra.

Mõõdukast sotsiaalministri Eiki Nestori sõnul ei saa veel öelda, et pensionid ei tõuse 1. aprillist.

?Minu seisukoht on jätkuvalt, et pension tõuseb. Arutame seda täna valitsuskabinetis esimese päevakorrapunktina ja siin on eriarvamusi rahandus- ja sotsiaalministeeriumil selles osas, kui palju täiendavaid kulutusi on pensionitõusuks sellel aastal pensionikindlustuse eelarvest vaja,? ütles sotsiaalminister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing