BRS pigistab raudteest kiirkasumit

03. mai 2001, 08:16

Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate ostja Baltic Rail Services?i (BRS) dividendisoovid on veelgi tõusnud, praeguse kava kohaselt makstakse kogu kasum dividendideks ? esimesel viiel aastal 1,5 miljardit ja kümnel aastal 6,2 miljardit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Võtame kogu kasumi välja, kuna seda soovib ka riik ja teisalt seob meid kokkulepe finantseerijatega,? rääkis BRSi juhatuse aseesimees Guido Sammelselg. Veel mõni aeg tagasi olid vastavad arvud 1,14 ning 4,2 miljardit krooni.

Ligi pool Eesti Raudtee viie aasta dividendidest ehk umbes 700 miljonit krooni läheb pärast aktsiate üleminekut ostu rahastatavatele pankadele.

Erastamisläbirääkija Väino Sarneti arvates on BRSi dividendide lootus liiga optimistlik: ?Kui äriplaan täidetakse, saab riik kolmandiku endale, ent need numbrid on liiga suured. Majanduse üldine olukord kujuneb uuele omanikule tõsiseks probleemiks.?

Sarneti sõnul ei ole riik avaldanud soovi kogu kasum dividendidena välja võtta. ?Riik ei saa ette selliseid otsuseid teha,? rääkis ta.

?See on ettevõtte tühjaks riisumise poliitika,? lausus erastamisagentuuri nõukogu liige Ignar Fjuk. ?Kuid raudtee on müüdud, mis sellest enam,? lisas ta.

BRSi kavatsus läheb vastuollu raudtee erastamise eesmärkidega, ütles Fjuk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing