Tsiklimeeste pubi esindaja tunnistas rassistlikke vaateid

04. mai 2001, 07:41

Politsei ja kaitsepolitsei uurivad mustanahaliste diskrimineerimist Tallinnas mootorratturite lemmikbaaris Bikers Pub, mille esindaja ei varjanudki, et neegritel tuleks baari külastamisest hoiduda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pubi uksel seisnud silt ?Sisenemine keelatud jalgratta, lipsu ja neegriga? oli eile Bikers Pubi ukselt maha võetud, kuid kui politsei leiab tõendeid rassismile õhutamises, saab baari omanikke karistada kuni aastase vangistusega.

Kuigi silt on maha võetud, nentis Bikers Pubi omanike esindaja Rene Jõgimaa, et neegrid pole endiselt pubisse teretulnud. ?Igaüks peaks ise tajuma, mis seltskonda ta kuulub.?

Jõgimaa tunnistas, et taolise sildi põhjuseks uksel oli potentsiaalsete klientide suhtumine mustanahalistesse.

Kaitsepolitsei komissari Enno Kuurmanni sõnul on juhtum neile teada. ?Tegeleme sellega ja kui ?värviliste? mitteteenindamine vastab tõele, siis võib alustada kriminaalasja.?

Tallinna Lõuna politsei ülemkomissari Raivo Küüti sõnul pole neile Bikers Pubi vastu avaldust või kaebust esitatud. Samas nentis ta, et kui leidub pilt või suusõnaline tunnistus sildi olemasolust, on need taolise kuriteo puhul kohtus tõendiks. ?Tegemist on ebaseadusliku ettevõtmisega ja kohtulikult karistatav.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing