Kehv praamiliiklus vähendab turistide tungi Hiiumaale

15. juuni 2001, 08:29

Kehv laevaühendus ja ebasoodsad ilmad vähendasid kahe aasta jooksul Hiiumaad külastanud turistide arvu ligikaudu kolmandiku võrra, jättes saare majandusele olulise jälje, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ei ole loogiline, et turismi osatähtsus Hiiumaa majanduses on üpris väike ja seegi on viimase paari aasta jooksul langenud,? lausus Kärdla linnapea Rinno Lige.

Hiiumaa turismiliidu juhatuse esimees Raivo Tõnissaar sõnas, et ainuüksi Hiiumaa majutuskohad on tänavu kandnud turistide vähesuse tõttu 450 000 krooni kahju.

Majutuskohtadest kannatas tänavu kõige enam Hiiumaa suurim majutuskoht Lõokese hotell, mille juhtkond hindab kahju enam kui 100 000 kroonile.

?Kümmekond suurt gruppi on teatanud broneeringu äraütlemisest, põhjuseks tuuakse nii kehva laevaühendust kui ilma,? lausus hotelli nõukogu esimees Eve End. ?Laevaühendus on olnud üle mõistuse, sest kohta broneerida on praktiliselt võimatu, samas olen näinud mitut laeva pooltühjalt sõitmas.?

Endi sõnul otsustavad turistid kehva ligipääsetavuse tõttu Hiiumaa asemel sõita pigem Saaremaale. ?Mul on selline tunne, et laevakompanii saarlasest omanikud on otsustanud Hiiumaa isolatsiooni jätta,? ütles End.

Hiiumaal suvekodu omav Rene kinnitas, et praamijärjekorras on tulnud seista 7?8 tundi. ?Ootamise puhuks on meil kaasas magamiskotid ja sülearvuti, kust saab ajaviiteks filme vaadata,? rääkis ta.

Hiiumaa maavanem Hannes Maasel lausus, et viimase poolteise nädala jooksul on laevaühendus paranenud, kuna pärast veetee süvendamist saavad liinil sõita kaks suurt parvlaeva Scania ja Ofelia. ?Järjekordi enam pole ja ebanormaalne olukord on lõpuks ometi läbi,? kinnitas ta.

Saaremaa Laevakompanii on lubanud jaanipühade ajaks vajadusel panna Hiiumaa liinile sõitma ka lisapraamid.

Sellegipoolest kavatseb Hiiumaa turismiliit teha teede- ja sideministeeriumile ninglaevakompaniile viimaste kuude jooksul juba teise pöördumise, milles osutab Hiiumaaga ühenduse parandamise vajadusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing