Haabersti taotleb Kakumae ranna ehituseks 11,5 miljonit

Inno Tähismaa 18. august 2004, 14:16

Tallinna Haabersti linnaosa valitsus taotleb Kakumäe ranna põhjalikuks umberehituseks ning rannapargi loomiseks 11,5 miljonit krooni.

Mahukad investeeringud on planeeritud aastateks 2005-2007, teatas Haabersti linnavalitsuse esindaja.

Ranna laiendamine peaks tooma Kakumäele elu ka paiksevaesemate ilmadega. Kakumäe rannast saab idee kohaselt mereäärne tervisekeskus, kuhu on nii Kakumäe kui Õismae elanikel asja iga ilmaga. Tegemist on jätkuga Kakumäe jalgrattateede võrgu väljaehitamisele.

Ranna ehitus on jagatud kolme aasta peale, 2005. aastaks taotletud 2,5 miljoni krooni eest loodetakse valmis jõuda dendroloogiliste- ning pinnase ettevalmistustöödega. Kakumäe poolsaare läänekaldal asuvasse metsa kavandatavasse rannaparki tulevad jalakäijate -ja jalgratturiteteed, terviserada ja koerteplats. Planeeritava ala suurus on ligikaudu 12 ha ja see jaguneb korrapärasema kujundusega rannaalaks ja looduslikuma ilmega parkmetsaks.

Päevitamistsooni ja metsapargi vahelisele alale rajatakse platsid sportimiseks, pallimänguks ja vaba aja veetmiseks. Aktiivse puhkuse tsooni tulevikukavas on planeeritud ka rannahoone, mille mahus tulevad riietusruumid, tualetid, du?iruumid, vetelpääste- ja arstiabi ruumid ja muud ranna teeninduseks vajalikud ruumid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing