EPL: Ametiühingud kardavad oma õiguste kärpimist

02. märts 2006, 07:22

Uue usaldusisiku seaduse eelnõu, mis kaotaks praegu toimiva kahe paralleelselt tegutseva usaldusisiku süsteemi, on ametiühinguliidrite hinnangul halb.

“Oleme seda meelt, et täna toimiv süsteem, kus ametiühingute liikmetel on üks esindaja ja ühingusse mitte kuuluvatel töötajatel võib olla valitud teine esindaja, säiliks. Pole mingit põhjust käsitleda situatsiooni nii, et kahte usaldusisikut paralleelselt olla ei tohi,” leidis Eesti ametiühingute keskliidu (EAKL) esimees Harri Taliga.

Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsleri Janno Järve sõnul on aga kehtivat süsteemi vaja muuta seepärast, et see on vastuolus nii rahvusvahelise õigusega kui ka Euroopa Liidu direktiividega, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Piinlik tõdeda, kuid seni on Eesti ainus Euroopa majandusruumi riik, kellel puudub töötajate esindaja,” ütles tööelu arengu osakonna nõunik Tiit Kaadu, “praegu on meil tegemist vaid osa töötajate esindajatega – ametiühingu usaldusisiku ja ühingusse mitte kuulujate usaldusisikuga.”

Sotsiaalministeerium sooviks rakendada mujal Euroopas levinud nn kahe kanali süsteemi. Tööandja ees esindaks töötajate huve töötajate üldkoosolekul enamuse toetuse saanud usaldusisik. Ametiühingu valitud esindaja ülesandeks jääks ametiühingu seadusest tulenevalt kollektiivsed läbirääkimised ja töötülide lahendamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing