Rivo Sarapik • 18 märts 2014

Rõivas: leiame 200 miljonit

Peaministrikandidaat Taavi Rõivas ütles, et koalitsiooniläbirääkimistel kokku lepitud lubaduste täitmiseks kulub paarsada miljonit eurot ning see raha tema sõnul leitakse.

"Katteallikate hulgas on meil näiteks senisest märksa kiirem alkoholi- ja tubakaaktsiisi tõus. See on üks teema, mis oli ka praeguse, ametis oleva valitsuse poolt vastu võetud alkoholi- ja tubakapoliitikas tähtsal kohal," ütles ta Terevisioonile antud intervjuus.

Lisaks asendatakse erimärgistatud kütuse ligi 60miljoniline maksuerisus toetustega, vähemalt 15 miljonit eurot tahetakse leida, parandades ministeeriumide finantsjuhtimist, milleks rahandusministeerium on välja töötanud detailse kava, umbes kolm miljonit eurot loodetakse leida sellest, et Eesti Loto saab võimaluse oma tegevust reklaamida.

"Kui majandusprognoos väga palju halveneb, siis küllap tuleb ka kriitiliselt olukorda hinnata. Samas ma olen küll veendunud, et eelarve struktuurses tasakaalus on võimalik hoida ja see tasakaalu näitaja saab olema sama, mis on ka ametis oleva valitsuse eesmärk olnud. Selles mõttes siin nagu muutusi küll ei oleks näha."

Hetkel kuum