Tark ja vastutustundlik juhtimine on ainus viis, kuidas pikas perspektiivis olla majanduslikult tulemuslik ja arvestatav äripartner, kirjutab TalTechi vastutustundliku majanduse ja ESG keskuse juht Merle Ojasoo.
Euroopa Komisjoni lubadus ESG-aruandlusele pidurit tõmmata ja raporteerimiskohustust leevendada on paisanud ettevõtjad infokeerisesse, kust kobamisi otsitakse selgust.
Muutuste ja ebakindluse perioodid pakuvad ainulaadset võimalust edumaa ja konkurentsieelise saavutamiseks, kuid selleks tuleb tegutseda ennetavalt. See kehtib ka ESG-aruandluse kohta, kirjutab SEB korporatiivklientide jätkusuutlikkuse nõustamisjuht Jelena Torim.
Eestis peaks kestlikkusaruandluse puhul küsima mitte, kuidas vähem teha, vaid kuidas teha paremini. Niisugune aruandlus näitab kätte raiskamise kohad ja aitab muuta äri tulevikukindlaks, kirjutab PwC Eesti ESG vanemkonsultant Toomas Toodu.
Praktikale peale vaadates pole ime, et kolmetäheline lühend ESG tekitab ettevõtjates negatiivseid tundeid. Suuname fookuse taas innovatsioonile, kestlikule kasumlikule tehnoloogiale ja äriarendusele – sellele, mis vähemalt algselt pidi olema ka ESG aruandluse eesmärk, kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul.
Marriott International, AMD ja Ferrari – just need kolm ettevõtet väärivad Eesti investoreid maailma juhtivate börsidega ühendava investeerimisplatvormi Freedom24 analüütikute hinnangul suve alguses ja puhkuste hooajal investorite tähelepanu.